Parádés játékkal kupaelődöntős a BRSE – galériával

2024. január 14. 19:41 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba 3–0-ra nyert a Szent Benedek Röplabda Akadémia ellen a Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján és bejutott a legjobb négy közé. Tóth Gábor együttese a fináléért a Nyíregyházával csaphat majd össze.

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA–SZENT BENEDEK RÖPLABDA AKADÉMIA 3:0 (19, 12, 16)
Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó, Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Szabó, Jámbor.
BRSE: Glemboczki 8, Stepanenko 10, Bodnár 11, Pintér 9, Paskova 10, Aydinogullari 5. Csere: Molcsányi (libero). Vezetőedző: Tóth Gábor.
SZBBRA: Szerényi 6, Wojcik 7, Berkó 1, Laskowska 1, Cestero Cruz 4, Perez Ramos 9. Csere: Fáth, Nagy (liberók), Gatard 1, Kobaidze 3, Szakály 1, Krakoczki. Vezetőedző: Kristian Michailov.

A csabaiak győzelmi kényszerben léptek pályára, miután öt szettben kikapott a negyeddöntő első mérkőzésén. Tóth Gábor a héten igazolt Miroslava Paskovát rögtön a kezdőbe jelölte, mint kiderült, ez is segített a hazai sikerben.

A BRSE centereinek jó akciói nyitották a meccset, ez elem pedig az egész mérkőzésen jól működőtt. Kiváló volt a hazai kezdés, a vendégek mestere, Kristian Michailov viszonylag gyorsan kikérte mindkét idejét (12:7). Magabiztosan őrizte előnyét a házigazda, a szetthajrában Tóth Gábor időkéréssel segítette a játszma befejezését, végül Bodnár Dorottya váltotta pontra a harmadik lehetőséget (25:19).

A csabaiak kiváló teljesítményt nyújtottak védekezésben (Fotó: Imre György)

A térfélcsere után is jól nyitott a hazai csapat, amely nagy kedvvel, önbizalomtól duzzadva játszott, ismét csak pár perc telt el és már jött is két vendég időkérés (8:1). Próbált kapaszkodni a füredi rivális, de nem fékezett a kétszeres kupagyőztes, még Molcsányi Rita (!) is pontot szerzett. Folyamatosan növelte az előnyt a Csaba, Margarita Stepanenko megoldása után már tíz volt a különbség (22:12). A BRSE tizenkét játszmalabdához jutott, az elsőt pedig Miroslava Paskova értékesítette (25:12).

A harmadik szett elején gyorsan négypontos előnyhöz jutott a BRSE, a fürediek pedig ismét gyorsan az időkérésekhez nyúltak. Nagyot küzdöttek a vendégek és háromra csökkentették a hátrányukat (12:9). Ekkor azonban ismét jöttek a jó blokkok és a pontos támadások, Pintér, valamint Stepanenko is elemében volt. Ugyan egyszer még közeledett a Szent Benedek, de Tóth Gábor nyugtató szavai után Pintér sánca, majd Paskova ásza jókor érkezett, Stepanenko pedig egy blokkal tett pontot a meccs végére (25:16).

A Swietelsky-Békéscsaba három szettben visszavágott az első mérkőzésen szenvedett vereségért, bejutott a Magyar Kupa elődöntőjébe, ahol a Fatum-Nyíregyháza lesz az ellenfél.

Így látták a vezetőedzők

Tóth Gábor: Az elejétől kezdve nagyon élesek voltak a lányok. Miroslava érkezése új impulzus és sokaknak segít sok mindenben. Az látszik, hogy rá csatlakoznak a többiek, és ez fontos, de ez nem tart örökké, úgyhogy mindenkinek így kell folytatnia tovább. Sorozatosan bizonyítottuk, hogy bennünk van ez a jó teljesítmény, viszont ugyanúgy a hullámzás is, ezt kell csökkentenünk. A helyzet sajátossága volt, hogy három pontot kellett szereznünk, hogy bejussunk az elődöntőbe, ez sikerült; nem mondom, hogy a vártnál nehezebben vagy simábban, szerintem van ennyi különbség a két csapat között, és ha ránézünk a bajnoki tabellára, akkor ez a realitás.

Kristian Michailov: Gratulálok a Békéscsabának és sok sikert kívánok nekik az elődöntőben! Csalódottak vagyunk, ellenfelünk ma sokkal jobb volt, kiváltképp blokkvédekezésben. De mentalitásban is nagy volt ma a különbség, pedig sokat készültünk erre és próbáltunk a megfelelő lelkiállapotban pályára lépni. Ebből ma semmi sem látszódott, és ezeknek a kombinációjából született ez az eredmény. Sokat kell majd elemeznünk.