Nagyobb küzdelemben, de újra három szettben nyert a BRSE – galériával

2024. január 28. 19:56 | Kovács Dávid

A Swietelsky-Békéscsaba a Magyar Kupa-negyeddöntő visszavágója után két héttel a bajnokságban is 3–0-ra nyert a Szent Benedek Röplabda Akadémia ellen vasárnap este. Tóth Gábor együttese a 2. helyen áll a női röplabda Extraliga alapszakaszának utolsó fordulója előtt.

SWIETELSKY-BÉKÉSCSABA–SZENT BENEDEK RÖPLABDA AKADÉMIA 3:0 (26, 14, 20)
Extraliga, 13. forduló. Békéscsaba, 750 néző. Vezette: Ujházi, Varjasi.
BRSE: Strumilo 13, Stepanenko 17, Bodnár 2, Pintér 6, Aydinogullari 4, Paskova 10. Csere: Molcsányi (libero), Kump 4. Vezetőedző: Tóth Gábor.
SZBRA: Laskowska 4, Szerényi 9, Wojcik 12, Gatard 6, Berkó 5, Pérez Ramos 10. Csere: Fáth (libero), Cestero Cruz. Vezetőedző: Kristian Michailov.

Két héten belül másodszor, bő két hónap alatt pedig negyedszer csapott össze egymással a Swietelsky-Békéscsaba és Szent Benedek. A hazaiak dolgát az elmúlt hetekben több sérülés is nehezítette, ezúttal azonban újra Dominika Strumilóval és Miroslava Paskovával a soraiban kezdte a mérkőzést.

Jól nyitotta a BRSE az összecsapást, Margarita Stepanenko nyitásai mögött villámgyorsan négy pont lett a különbség a csapatok között (7:3). A fürediek tudtak reagálni és a visszeeső csabai nyitásfogadás mellett egyre csökkentették a hátrányukat (11:10). Ezt követően ismét a Csaba ült fel egy hullámra, azonban a hajrára újra felzárkózott a rivális (20:19). Nyílt csata indult a hajrában, a Szent Benedeknek is volt játszmalabdája, de végül Paskova élt a hazai gárda harmadik lehetőségével (28:26).

A térfélcsere után mindkét sérülésből visszatérő játékos hozzátette a magáét, pillanatok alatt öt egység volt a csapatok között (6:1). A SZBRA leragadt az előző játszma végjátékánál, így Kristian Michailov gyorsan kikérte a második idejét (10:2). A hazaiak és a vendégek feladója is próbált segíteni a társaknak egy-egy jó befejezéssel, a különbség nem változott a következő percekben (14:6). Kump Alíz is becsatlakozott a pontgyártásba, így a hajrá előtt már óriási volt a BRSE előnye (21:11). A kiválóan visszatérő Dominika Strumilo juttatta szettlabdához csapatát, a második után pedig már kétszettes előnynek örülhettek a hazai drukkerek (25:14).

A harmadik etap elején a füredi együttes jutott előnyhöz, azonban meglógni nem tudtak, a házigazda folyamatosan egyenlített. Tóth Gábor a szett közepén, kétpontos hátrányban időt kért, majd Kump Alíz nyitásai mellett egy 6:0-s sorozatot produkált az ötszörös bajnok (19:17). A SZBRA ekkor ugyan még nem tört meg, de a fordítás már nem sikerült, az első meccslabdát Margarita Stepanenko váltotta győzelemre (25:20)

Tóth Gábor csapata a sikerrel visszavette a második helyet a tabellán, az utolsó fordulóban pedig a Vasas otthonában kellene megőriznie kétpontos előnyét a MÁV Előrével és a Kaposvárral szemben.

Így látták a vezetőedzők

Tóth Gábor: Örömteli, hogy a sérültek visszatértek, ami emelte a játékunk színvonalát, akkor is, ha még nincsenek 100 %-os állapotban. Az első etapban megküzdöttünk a magunkra tett nyomással, onnantól lendületesen és helyenként jól röplabdáztunk.

Kristian Michailov: Először is gratulálok a Békéscsabának. Ez egy jóval magasabb színvonalú meccs volt, mint a két héttel ezelőtti, igyekeztünk mindent megtenni ebben az új formációban, de még sokat kell dolgoznunk.

A TABELLA ÁLLÁSA:

1. Vasas 38 pont (13 győzelem/0 vereség) 2. BRSE 27 (9/4) 3. MÁV Előre 25 (9/4) 4. Kaposvár 25 (8/5) 5. Nyíregyháza 19 (6/7) 6. UTE 14 (5/8) 7. Szent Benedek 7 (2/10) 8. DVTK 0 (0/13)