Ötszáz tartósélelmiszer-csomagot osztottak ki a rászorulóknak Békéscsabán

2023. december 11. 17:29 | Kovács Andrea

Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata a téli időszakban is kiemelt figyelmet fordít a nehéz élethelyzetben lévő békéscsabai családok mindennapi gondjainak enyhítésére. A karácsonyi ünnepekhez közeledve fejenként tizenegyezer forint értékű tartós élelmiszerekből álló csomagot osztottak ki a rászorulóknak hétfőn a Czucor utcai Közösségi Házban.

Advent időszakában tartós élelmiszerekből álló csomaggal segíti Békéscsaba önkormányzata a nehéz körülmények között élőket. A csomagok összeállításban és az adományok átadásának  lebonyolításában a szociálpolitikai osztály és a családsegítő központ munkatársai segítettek.

– Az idei évben 5 és fél millió forintot tudtunk az adományozásra fordítani, így 500 család kap a korábbi éveknél nagyobb, mintegy tizenegyezer forint értékű élelmiszercsomagot. Alapvető élelmiszereket: lisztet, étolajat, cukrot, löncshúst, kakaót adunk a rászorulóknak, de emellett a közelgő karácsonyra és a gyermekekre gondolva mák, méz, szaloncukor és narancs is megtalálható az élelmiszercsomagban. Reméljük, hogy ezzel is kicsit meg tudjuk édesíteni az átlagnál alacsonyabb színvonalon élő, nehézsorsúak életét! – hangsúlyozta Szarvas Péter polgármester.

 

– Nehezen tudok kijönni a nyugdíjamból, hiszen már az alapvető élelmiszerek, a liszt, a cukor is borzasztó drága az üzletekben, így ez a csomag hatalmas segítséget jelent nekünk és hálásan köszönjük – mondta el kérdésünkre a csomagot átvevő Molnár Róza. 

További programok »

Önkormányzati hírek

Megszületett a győztes terv – Díjazták a jövő közlekedési csomópontját

Ünnepélyes díjátadó eseményen hirdették ki a “Békéscsaba - Helyközi Tömegközlekedési Csomópont kialakítása” című építészeti tervpályázat eredményét kedden, a Csabagyöngye Kulturális Központban. A pályázóknak a vasút- és buszpályaudvar épületét és környezetét kellett megtervezniük, hogy egy új köztér jöjjön létre a városban.
2026. június 23. 16:08
FEL