Az EDÜ komoly múlttal rendelkezik. A diákok versmondásban, szólóéneklésben, könnyűzenében, népzenében, népdalban, táncban, valamint a képzőművészet különböző válfajaiban is megmutathatják tehetségüket. A produkciókat neves szakmai zsűri bevonásával értékelik, illetve különböző workshopokon vehetnek részt a diákok, számtalan témában az irodalmi alkotástól kezdve a filmkészítésig – tudtuk meg az Erkel Ferenc Művelődési Házban tartott sajtótájékoztatón.
– Az EDÜ szervezési munkálatai minden esetben az előző év késő őszén kezdődnek. Ilyenkor verbuválódik össze egy stáb, ilyenkor mindenki elmondja, hogy mit szeretne újítani a programmal kapcsolatban. Olyan dolgot képviselünk, amely hagyomány, ám néhány évvel ezelőtt újítottunk azzal, hogy négy fő irányzatot bevezettünk – fogalmazott Farkas Mária, az Erkel Diákünnepek Alapítvány elnöke.
Görgényi Ernő, Gyula város polgármestere hangsúlyozta, hogy az esemény tehetségkutató és fesztivál is egyben, ami mindenképpen jót tesz a város hírnevének, nem utolsó sorban a diákság életében is fontos szerepe van a rendezvénynek. Alt Norbert, alpolgármester kiemelte, hogy több száz iskola diákjaira számítanak az ország minden részéről.
A rendezvény első estéjén a hagyományoknak megfelelően egy fáklyás felvonulást követően kerül sor az ünnepélyes megnyitóra.