Ökölvívás: Csípős pofonok Békéscsabán

2017. július 21. 11:28 | Kovács Dávid

A Nagyszövetség Boksz Sportegyesület először rendez hivatalos amatőr ökölvívó mérkőzéseket. A megmérettetésre több Békés megyei és hazai klub versenyzője nevezett, de Romániából is érkeznek bokszolók.

Az egyesület edzőterme Békéscsaba szívében a Kossuth tér 8. szám alatt található, most azonban nem a tréningek, hanem a mérkőzések veszik át a főszerepet.

A Csabai Csípős Pofonpartyra az ország több pontjáról várnak versenyzőket, hiszen többek között Egerből, Miskolcról, Kecskemétről, Szegedről is érkeznek bokszolók, de román versenyzőkre is számítanak a szervezők. Békés megyét három egyesület képviseli: a Békési Torna Egylet, a gyulai GYSE és a Nagyszövetség Boksz Club. A legfrissebb adatok alapján több mint nyolcvan ökölvívó érkezik, a tervek szerint mintegy harminc mérkőzést bonyolítanak le. A találkozókat mindkét nemnél serdülő, junior, ifjúsági, és elit korcsoportokban rendezik.

A rendezvény fő célja az ökölvívás népszerűsítése, valamint az, hogy a fiatal bokszolók rutint szerezzenek az őszi országos bajnokságok előtt. A gála díszvendége Gedó György békéscsabai kötődésű ökölvívó olimpiai bajnok lesz.

További programok »

Sport

Igazi bulihangulat a homokban: strandkézi a Gyulai Várfürdőben

Dübörgő zene, 34 fokos kánikula és látványos gólok jellemezték a hétvégén megrendezett V. Békés Vármegyei Strandkézilabda Fesztivált. A Gyulai Várfürdő homokos pályáján hat női és hat férfi csapat gyűlt össze, hogy a kupákért és a strandos ajándékokért harcoljanak – na meg felhőtlenül kikapcsolódjanak.
16:52
FEL