Nyolcgólos győzelmet arattak a békési kézisek a Liga Kupában

2021. január 13. 13:25 | behir.hu

A Kecskemét elleni múlt heti hazai Liga Kupa vereséget idegenbeli sikerrel javította a Békési Férfi Kézilabda Club felnőtt csapata. Papp Bálint együttese kedden este 34-26-es győzelmet aratott a Lajosmizse otthonában.

Az együttes hivatalos weboldalán a következő tudósítást közölték a mérkőzéssel kapcsolatban:

A félidő közepéig felváltva estek a találatok, egyik csapat sem tudta „lerázni” a másikat. A fordulatot Pajkó védései és a gyors ellenakciókból szerzett gólok hozták meg a békésieknek, akik hamar 5 gólos vezetésre tettek szert (7–12). A játékrész hajrája ismét kiegyenlített játékot hozott, miközben eredményesen őrizte meg fórját a békési együttes.

A második félidő első két gólját a hazaiak szerezték, azonban Papp Bálint csapata gyors találatokkal beállította az addigi legnagyobb különbséget (15–20). Mindkét edző előszeretettel forgatta csapatát, azonban a játék érdemi menete nem változott. A magabiztos békési együttes a mérkőzés végjátékában tovább növelte előnyét.

Mizse KC–Optimum Solar-Békési FKC 26–34 (13–17)

Liga Kupa férfi kézilabda-mérkőzés. Lajosmizse, zárt kapuk mögött. Vezette: Andorka, Hucker.

Békés: PAJKÓ – OSGYÁN 7, Haszilló 4, VARSANDÁN 4, Árpási 3, SZÁSZ 5, Fedor 2. Csere: Pankotai (kapus), Kohlrusz 1, Dénes, Székely, Kiss R. 1, Mezei 4, Csuzi 3, Bátky. Edző: Papp Bálint.

A Lajosmizse legjobb góldobói: Scheuring 7 (3), Polyák 4, Horváth V. 5.

Kiállítások: 12, ill. 2 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 1/0.

– Jó tempójú mérkőzésen sikerült győznünk, ahol mindenkinek játéklehetőséget tudtam biztosítani – nyilatkozta a békésiek weboldalán Papp Bálint edző.