Kézilabda: 6 gólos békési siker a közvetlen rivális ellen

2021. május 1. 09:03 | Papp Ádám Sándor

Közvetlen rivális ellen folytatta szereplését péntek este a férfi kézilabda NB I/B Keleti csoportjában a Békési FKC. A viharsarki együttes 26:20-ra győzte le a Hatvani KSZSE gárdáját.

A hazai együttes kezdte jobban a találkozót, a Békés Osgyán Bence és Székely Nikola vezetésével hamar tetemes előnyt épített ki (7:3). A 20. percben ugyan közel állt az egyenlítéshez a hatvani csapat, Haszilló Gergő és Gál András góljaival magabiztos 15:10-es vezetés birtokában mehetett szünetre a békési gárda.

A második játékrész ugyan a vendégek találatával kezdődött, a Békés tartani tudta előnyét főként a kiválóan védő Pankotai Bencének köszönhetően, aki több hétméterest is hárítani tudott. A 48. percben már 7 gólra duzzadt a házigazda előnye. A hajrában már nem változott a játék képe, a Békés 26:20-ra múlta felül a közvetlen riválst.

A viharsarki együttes sikerével a tabella 7. helyén áll 17 ponttal. Előttük szintén 17 egységgel az Ózd, az 4-5. pozícióban pedig a DEAC és a Mezőkövesd áll 18 ponttal. A Békés május 8-án a Mizse KC csapatát fogadja, győzelem esetén pedig felléphet a bajnokság 4. helyére.

– A mérkőzés egészében jól védekeztünk, ha hibáztunk is hátul, a több bravúrt bemutató Pankotai góloktól mentett meg bennünket. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és ellenfelünknek további sok sikert kívánok – nyilatkozta a mérkőzést követően Papp Bálint vezetőedző.