Népszerűek a rögtönzött előadások a bábos táborban

2023. augusztus 11. 10:28 | Kugyelka-Zámbori Eszter

Idén már az új épületkomplexumban rendezi meg a bábos tábort a Békéscsabai Napsugár Bábszínház augusztus második és harmadik hetében. Az új terek lehetőséget adnak arra is, hogy az előző évektől eltérően, az érdeklődők két turnusban egy-egy hetet töltsenek a bábszínház világának megismerésével.

A bábos táborba 6 és 10 év közötti gyerekeket vártak, akiknek a mozgásos foglalkozásoktól kezdve, a kézműveskedésen keresztül az improvizációs bábjátékig számos különböző elfoglaltságot biztosít Soós Emőke, Czumbil Emőke és Czumbil Örs, a bábszínház bábszínészei. A legtöbb táborozó a legjobban azt szereti, ha a bábokkal egy-egy rövid történetet rögtönözhet. Még csak a tábor felénél járnak, de a gyerekek kreativitása mellett a bátorsága is sokat fejlődött.

A kisiskolások bejárhatták az új épületet, a legrejtettebb műhelyekbe is benézhettek, emellett megismerhettek számos a bábszínházhoz kapcsolódó háttérszakmát. Ennek köszönhetően már az első nap kiderült, hogy melyik táborozó melyik területen érzi magát otthonosan. A táborvezető bábszínészek pedig ez alapján változtattak a tábor tematikáján.

Táborvezetőként hamar eszünkbe jutott, hogy metamorfózis, tehát átváltozós bábu legyen a héten elkészíthető báb, mert az kettő az egyben. Amikor meghatároztuk a tábor tematikáját, találtunk is ehhez mesét, de aztán elvetettünk, mert nagyon tetszik a gyerekeknek, hogy ők választhatják meg az az állatot, amivé átváltozik a báb. Úgyhogy most teljesen szabadjára van hagyva a dolog, mindenki azt készíti el, amit szeretne – emelte ki Czumbil Emőke bábszínész. 

A táborvezetők célja az, hogy minden gyerek szórakozva tanuljon, és az érdeklődési körének megfelelő ismereteket sajátítson el. A zárónapon a gyerekek lehetőséget kapnak arra is, hogy szüleiknek egy kis előadással mutassák meg azt, hogy mit tanultak a bábos táborban.

 

Galéria

További programok »

Kultúra

Felújítják a Szentháromság-kápolna tetőszerkezetét Gyulán

Tizenötmilliós kormányzati támogatással újítják fel a Szentháromság-kápolna tetőszerkezetét Gyulán. Az 1741-ben épült és 1930-as tűzvészben leégett tetőszerkezetet a tervek szerint vörösfenyőből állítják helyre. Az ezt beharangozó sajtótájékoztatón Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára is részt vett.
09:14
FEL