A folyamatot Borbola István operatív igazgató koordinálta és teszi folyamatosan, de nemcsak erről, hanem további partnerségi irányokról és a környezettudatosságról is interjú készült vele a BRSE hívatalos honlapjára, melyet teljes terjedelmében ide kattintva olvashatnak.
„Rövid távon azt várjuk az egyetemektől, hogy olyan képzési kínálatot nyújtsanak, amivel érettségi után is Békéscsabán tudjuk tartani a diákokat, és ezek a képzések respektálják azt, hogy a diákok nálunk sportolni maradnak és élsportolókat kívánunk belőlük faragni. Ennek megfelelően szeretnénk, hogy segítsék a hallgatókat abban, hogy el tudjanak járni edzésre, meccsekre, az órarendjük igazodjon az edzésprogramjukhoz és online is részt vehessenek az órákon. Továbbá rugalmasságot is kérünk tőlük a vizsgák időpontjait illetően is, és bízunk abban, hogy olyan képzéseket is elindítanak, amik érdekesek lehetnek a sportolók számára. Mi pedig azt kínáljuk, hogy különböző kutatásokban, sporttudományos projektekben, akár nemzetközi szinten is partnereik leszünk.” – részletezte Borbola István.
Hozzátette, hogy hosszú távon a BRSE nemcsak akkreditált akadémiává, hanem módszertani központtá szeretne válni, ehhez pedig elengedhetetlen, hogy sporttudományos kutatásoknak és módszertani javaslatok kidolgozásának a műhelyeként is funkcionáljon a klub.
„Feltett szándékunk, hogy az egyetemek segítségével oktatási, kutatási projekteket tudunk majd megvalósítani, legyen szó sport- és teljesítménydiagnosztikáról, vagy analitikáról, sportegészségügyi feladatokról.”