Röplabda: Nehéz mérkőzésen van túl a BRSE

2024. január 19. 21:13 | Such Tamás

A Swietelsky-Békéscsaba nagy csatában, 3:2-re nyert hazai pályán a DVTK Ongropack ellen a női röplabda Extraliga 12. fordulójában pénteken este.

Swietelsky-Békéscsaba–DVTK Ongropack 3:2 (-22, -25, 10, 20, 6)

Extraliga, 12. forduló, Békéscsaba, 750 néző. Vezette: Bátkai-Katona, Horváth

Békéscsaba: Kump 4, Glemboczki 14, Stepanenko 29, Bodnár 13, Aydinogullari 1, Becic 4. Csere: Kertész, Molcsányi (liberók), Kotormán, Gergácz 3, Pintér 18. Vezetőedző: Tóth Gábor.

DVTK: Horváth 3, Einarsdóttir 7, Skoric 21, Egri 11, Hegyi 9, Prosvirina 15. Csere: Kundrák (libero), Kalmár. Vezetőedző: Németh Szabolcs.

A BRSE sorozatban második (hazai) győzelmét szerette volna elkönyvelni az Extraliga 12. fordulójában, melyben a sereghajtó DVTK Ongropackot fogadta a városi sportcsarnokban. Tóth Gábor ezúttal Kump Alízt és Luna Becicet is a kezdőbe nevezte, utóbbit Miroslava Paskova helyére, aki meghúzódott a bemelegítésnél.

Glemboczki Zóra – Fotók: Imre György

Nem kezdték túl élesen a találkozót a hazaiak, 3:2-nél a DVTK járt előrébb, de aztán megfordult az eredményjelző, viszont a vendégek rendszerint sikeresen egyenlítettek. A Békéscsaba először 8:6-nál tudott ellépni egynél többel, de tartotta a lépést a Diósgyőr, miközben elég sok hiba csúszott be mindkét oldalon. Glemboczki Zóra pontjaival 11:9-nél ismét kétpontos előnynek örülhetett a Csaba, ám erre egy hármas sorozattal válaszolt a DVTK és újra élre álltak. A problémák csak fokozódtak, a miskolci gárda folyamatosan képes volt növelni a fórját, Tóth Gábor pedig cserékkel próbált életet lehelni a csapatba. Öt pontra rúgott a különbség a végjátékhoz érkezve, a BRSE pedig nem volt képes egy hosszabb sorozatot összerakni. 16:21-nél hosszú hajrát nyitottak és eltüntettek hármat a lemaradásukból, 21:22-nél pedig már csak egy volt közte, aztán 22:24-nél a vendégek szettlabdákhoz jutottak, és az elsőt meg is csinálták.

A második felvonásnak már jóval nagyobb erőbedobással ment neki a hazai gárda, de hiába lógott meg hamar hárommal, nem tudták leszakítani a DVTK-t, amely idővel ismét egy egységnyire zárkózott. A Békéscsaba Margarita Stepanenko és Pintér Andrea pontjaival igyekezett távolodni, de továbbra is sok volt a rontás, és ezeknek is köszönhetően 11-nél utolérték őket, nem sokkal később pedig már a vezetés is az ellenfélnél volt. 11:8-ról 12:14 lett, megint a Csaba volt az üldöző, majd 15:16-nál ők is letettek egy 3:0-s periódust, amivel előnybe kerültek a hazaiak, ám a lelkes miskolciaknak ez sem szegte kedvét. A hajrát a BRSE bírta jobban, legalábbis 23:19-ig, ott azonban megálltak és visszaengedték a vendégeket a szettbe, a ráadásban pedig a hazaiak nem tudtak élni a játszmalabdáikkal. Nem úgy a DVTK, akik 25:26 után kihasználták az első lehetőségüket, ezzel 2:0-s vezetésre tettek szert, nem mellesleg megszerezték az első pontjukat az Extraligában. A bajokat tetézte, hogy Luna Becic is megsérült, amikor egy mentésnél összefejelt Stepanenkóval, felszakadt a fejbőre és kórházba kellett szállítani, azaz Dominika Strumilo és Paskova után harmadik nyitásfogadó ütőjét is elvesztette a csapat.

Hazai öröm – Fotók: Imre György

A harmadik etap elején a hazaiak két blokkot is bemutattak, annyit, mint addig összesen. Megint vezettek, és megint befogták őket (ezúttal 5:5-nél), de a következő négy labdamenet itthon maradt. 12:6-nál már a második idejét kérte ki Németh Szabolcs, itthon pedig végre összeállt a sánc. Ez a szett már tényleg hasonlított arra, amit valójában tudnak a hazaiak, fokozatosan nyitották az ollót, Pintér Andrea ászával 19:9-nél már 10-zel mentek. És innen már csak egy találatot engedtek a vendégeknek, magabiztosan húzták be ezt a szettet, amivel szépítettek. Stepanenko még úgy is pályán maradt végig, hogy többször is jegelni kellett az ő fejét is.

A negyedik játékrész rajtjánál beragadt a BRSE a startgépbe és 0:3-ról kellett megkezdeniük a zárkózást, valamint a pontmentési és fordítási kísérletet. 1:4 után tértek magukhoz, a következő hét labdából hatot ők nyertek, aztán apránként építették az előnyüket. Ez 3-4 pont körül állandósult a szett derekán, aztán 14:11-nél egy 5:0-s rohammal leszakították a DVTK-t. A borsodiak próbáltak az utolsó szalmaszálba kapaszkodni és még egyszer visszajöttek mínusz ötre, azonban a hazaiak visszaverték a támadásukat, majd hat szettlabdához jutottak, Pintér pedig egy blokkal megoldotta a harmadikat.

Jöhetett a „ráadás”, amit ellentmondást nem tűrően, 4:0-val indított a Békéscsaba, közte egy Bodnár Dorottya- és egy Stepanenko-blokkal. A támadásaik is ültek, egy ponton már hattal vezettek és ezt őrizték a folytatásban is, sőt még rá is tudtak tenni pár lapáttal. Glemboczki révén nyolc meccslabdából gazdálkodhattak, Pintér pedig le is zárta egyből a mérkőzést.

Bodnár Dorottya akcióban – Fotók: Imre György

A hazaiak 3:2-re nyertek, az elvesztett pont miatt ugyan lehet bennük hiányérzet, de a meccs elején történtek fényében már az is komoly bravúr, hogy sikerült fordítani.

Tóth Gábor, a BRSE mestere: „Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, ha pozitívumot kell keresnem, az az Akadémiánkon pallérozódó Gergácz Olga teljesítménye volt. Nem vettük fel a kesztyűt a mérkőzés elején, erre az sem mentség, hogy kulcsjátékosaink hiányoztak.”

Németh Szabolcs, a DVTK vezetőedzője: „Gratulálunk a hazai csapatnak a győzelemhez. Az első két szettben mutatott játékkal nagyon-nagyon elégedett vagyok, utána viszont megbosszulta magát a koncentrációnknak a visszaesése; a hosszabb kispad és a rutin fölénk tudott kerekedni. Folytatnunk kell azt a munkát, amit az elmúlt 10 napban elkezdtünk, a lányok is megértették, hogy mi az út, ezen próbálunk menni. Helyén fogjuk kezelni ezt a mérkőzést is, nem fogjuk túlértékelni, beletesszük a munkát, és reményeink szerint az év végén elérjük azt, amit szeretnénk.”

(forrás: brse.hu)