A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar hallgatói egy különleges programmal járják az óvodákat. A Teddy Maci Kórház célja, hogy közelebb hozzák a gyerekekhez az orvoslást: mi történik akkor, ha kórházba kerülnek, mit jelent a gyógyítás. Az orvostanhallgatók az óvodákban három állomáson, játékos formában mutatják be a gyógyító tevékenység különböző lépéseit.
Molnár Koppány orvostanhallgató és az ovisok (fotó: Török Péter/behir.hu)
– Van egy "műtő", ahol a gyerekek az infúziót bekötve meg is tudják műteni a beteg plüssmackót, akinek a legfontosabb szerveivel is megismerkedhetnek. A háziorvosi rendelőben előforduló eszközöket, a fonendoszkópot, a reflex-kalapácsot használhatják de akár kis spatulával a torkát is meg tudják nézni vagy injekciót is tudnak adni. A röntgen állomáson pedig egy-két igazi, illetve rajzolt röntgenfelvételt mutatunk a gyerekeknek – mondta el Molnár Koppány orvostanhallgató, a Teddy Maci Kórház koordinátora.
Pribleszki Péterné intézményvezető és a "kis műtősök" (fotó: Török Péter/behir.hu)
A Kölcsey utcai és Ligeti sori Óvoda vezetőjét Molnár Koppány kereste meg azzal, hogy szeretnék Békéscsabán is bemutatni a Teddy Maci kórházat. Pribelszki Péterné intézményvezető kérdésünkre elmondta, hogy nagyon örült a kezdeményezésnek, hiszen a gyerekek életében az óvodáskor a legfogékonyabb korszak és ezeken a játékos tevékenységeken, foglalkozáson keresztül nagyon jó lehetőség van arra, hogy pozitív élményt szerezzenek az egészségüggyel, az orvosokkal kapcsolatban és leküzdjék az úgynevezett fehérköpeny-szindrómát is.