Amikor bepillanthattunk az előadásba, a fiatal Munkácsy Mihályt láttuk, ahogy egy feszület elkészítésén dolgozott.
Mint ismert, Munkácsy gyerekként egy békéscsabai asztalosműhelybe került inasnak. A musical nemcsak a festő gyermekkorát mutatja be, hanem a Szamossy Elek portréfestővel való találkozást is. Az ő segítségével indulhatott el a művészi pályán.
A darabnak köszönhetően a festő műtermébe is bepillanthatnak a nézők, a Honfoglalásnak, Munkácsy egyik legmonumentálisabb alkotásának a készítésébe. Megismerhetjük azokat a személyeket is, akik hatással voltak a festészetére.
– Rengeteget olvastam és kutattam, hogy jobban megismerjem ezt a fantasztikus életművet. Bátran mondhatom, hogy nagyon közel kerültem Munkácsy és Paál László életéhez – mondta Puskás Dániel, a Békéscsabai Jókai Színház színésze.
A 26 éves korára világhírűvé vált festő az 1880-as években Párizsban élt. Megbízásainak köszönhetően pedig a világ számos pontján megfordult. Magyarságtudatát azonban sohasem veszítette el. Koltay Gábor, a darab rendezője hozzátette, hogy az előadás alapgondolataként a festő e ragaszkodását szerette volna kiemelni.
A zenés darabhoz mintegy 100 korhű jelmez készült. Az előadásban a békéscsabai Színitanház hallgatói is közreműködnek.