Minőség és hatékonyság – Közel ötmilliárd forintból fejleszt a Gyulahús Kft.

2025. szeptember 2. 16:03 | Bimbó Lajos

Ismét nagyléptékű fejlesztést hajthat végre a hungarikumokat is gyártó Gyulahús Kft. A fürdővárosi cég a „Feldolgozóüzemek komplex fejlesztése” című pályázaton nyert, a forrás lehetőséget biztosít a Béke sugárúti és a Kétegyházi úti üzemegységének energetikai és technológiai fejlesztésére.

A részletekről Görgényi Ernő polgármester, Kónya István pályázatokért felelős alpolgármester és Daka Zsolt, a Gyulahús Kft. ügyvezetője tartott sajtótájékoztatót a vállalat Béke sugárúti telephelyén.

Görgényi Ernő elmondta, a 2013-ban alapított, száz százalékban önkormányzati tulajdonú cég egy vegyes finanszírozású, a „Feldolgozóüzemek komplex fejlesztése” elnevezésű pályázatnak köszönhetően közel két és félmilliárd forint támogatást nyert, ötven százalékos támogatási intenzitással. A városvezető kiemelte, a komoly tradícióval bíró és a hungarikumnak számító gyulai kolbászt is gyártó cég minden évben nyereséget termelt, tavaly például 479 millió forint adózás utáni nyereséget könyvelt el.

– Ebben a tizenkét évben mindig a vállalatnál hagytuk a nyereséget, amelyet eredménytartalékba helyeztük. Ez volt a forrása azoknak a beruházásoknak, amelyeket a vállalat a korszerűsítés érdekében évről-évre folyamatosan elvégzett. A stratégiai cél az, hogy a gyártás hatékonyabb legyen, a termékek a jelenleginél is jobb minőségűek legyenek és az üzembiztonságot is növeljük a vállalatnál – ismertette Görgényi Ernő.

A polgármester hangsúlyozta, a vállalat háromszázötven embernek ad munkát és megélhetést, emellett pedig a város legnagyobb adófizetője, így a kisebb pályázatok elnyerése mellett folyamatosan keresték a lehetőséget egy nagyléptékű fejlesztés megvalósítására, így gondoskodva a vállalat jövőjéről és a gyulai kolbász nimbuszának megtartásáról.

 

 

Kónya István alpolgármester aláhúzta, széleskőrű összefogásnak köszönhető a nyertes pályázat, amely egyfajta példa lehet arra, hogyan  tudnak még pályázati forrásokat hozni Gyulára. Kiemelte, a Gyulahús Kft. további fejlesztése továbbra is kiemelt feladata lesz a városvezetésnek.

Daka Zsolt elmondta, a „Feldolgozóüzemek komplex fejlesztése” elnevezésű pályázat az elmúlt évben vált elérhetővé a nagyvállalatok számára is, amelyre tavaly ősszel adtak be pályázatot. A nemzeti irányító hatóság a Gyulahús Kft. számára az elérhető legmagasabb támogatási intenzitást ítélte meg, amelynek teljes költsége négymilliárd hétszázharmincnyolc millió forint, ebből az elszámolható költség négymilliárd négyszázötvenhét millió forint, a megítélt támogatási összeg pedig kettőmilliárd kettőszázharminc millió forint.

– Ebből a pályázati forrásból terveink szerint mindkét üzemben jelentős fejlesztéseket valósíthatunk meg. Mindkét üzemet érintően tervezünk energetikai korszerűsítéseket, valamint technológiai berendezések cseréjét és korszerűsítését. Ezzel azt kívánjuk biztosítani, hogy a Gyulahús Kft. hosszú távon versenyképes maradjon és a piacon tudjon maradni a termékeivel együtt – foglalta össze Daka Zsolt.

 

 

Az ügyvezető arról is beszélt, hogy a pályázati forrásból a Kétegyházi úti üzem jelenlegi hőellátó berendezéseit cserélik majd le. Olyan teljesítményű berendezéseket szereznek be, amelyek a termelés és az üzem méretének megfelelően ellátják a feladatukat. Emellett a termékek hőkezelését végző berendezéseket is lecserélik. A Kétegyházi úti üzem egy új töltőgéppel is gyarapodik majd, mely a májas termékcsalád előállítását segíti.

– A Béke sugárúti üzemben, ahol a szárazárú gyártás zajlik, energetikai korszerűsítéseket céloztunk meg. Fejlesztjük a hűtőrendszerünket, illetve az egyik érlelő épületünket is felújítjuk. Jelenleg gáz felhasználásával fűtjük ezt az épületet, az érlelő klímákat, de a jövőben olyan technológiát alakítunk ki, amely a hűtőrendszer hulladékhőjét hasznosítja majd – összegzett Daka Zsolt.

Az ügyvezető aláhúzta, a harminchat hónapon át tartó fejlesztéseknek is köszönhetően szép jövő áll a társaság előtt. Kiemelte, a vállalatnak folyamatosan küzdenie kell a piacon maradásért és folyamatos termékfejlesztést kell megvalósítania annak érdekében, hogy a változó piaci igényeknek meg tudjon felelni.

 

 

A Gyulahús Kft. nagyléptékű fejleztésének egyes részeit már elindították, a tejes beruházás megvalósítására 36 hónap áll rendelkezésre a vállalatnak.

További programok »

FEL