Mezei Magyar Liga – Újra Pósteleken az első felvonás

2019. október 12. 18:05 | Sipos Gábor

Ragyogó napsütésben rendeztek országos mezei futóversenyt Pósteleken. A szombati programon a délelőtti órákban a legkisebbek, délután az idősebbek álltak rajthoz.

Közel 500 futó mérte össze gyorsaságát szombaton a pósteleki erdőben kijelölt pályán. A versenyt a legfiatalabbaknak, a 11-13 éves korosztálynak kiírt Sport21 1500 és 2000 méteres futószámaival indították. Az ötödik alkalommal ezen a helyszínen megrendezett mezei futóverseny ezúttal az országos Mezei Magyar Liga első állomása ebben a szezonban. A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club ügyvezető igazgatója elmondta, hogy ezzel a versennyel indul a tavasszal záruló sorozat.

- A Mezei Magyar Liga öt állomásból, tehát öt versenyből áll. Az ötödik, az a Mezei Bajnokság, márciusban Kecskeméten lesz. Az öt versenyen kell pontokat gyűjteni és ez alapján derül ki a sorrend. Én bízom benne, hogy sok Békéscsabai sportolónak lesz sok pontja – emelte ki Tóth Sándor.

A futóverseny résztvevőinek egy 2000 méteres, szalagokkal kijelölt pályán kellett futniuk. Az indulók részére a versenytávot, korosztályhoz és nemhez igazították: 3-4 ezer, illetve 6 és 7 ezer métert kellett teljesíteniük.

A díjazottak Dr Ferenczi Attila önkormányzati képviselőjelölttől és Herczeg Tamás országgyűlési képviselőtől vehették át érmeiket.

- Általános és középiskolás koromban futottam és éppen ilyen hosszabb távon, mezei futóversenyeken. Sajnos most már erre elég kevés lehetőségem adódik futni, de sokat kerékpározom – mondta Herczeg Tamás

Az országgyűlési képviselő hangoztatta, hogy sokan családostul látogattak ki a szép környezetbe. Véleménye szerint kellenek az ilyen jó hangulatú, szabadtéri versenyek Magyarországra és Békéscsabára is.

A férfiak mezőnyében Pápai Márton (GEAC) nyert, a csabaiak közül Apáti Bence lett a legjobb, aki az 5. helyen végzett - írja az atlétikai szövetség hivatalos oldala. A nőknél Merényi Panna (Ikarus BSE) diadalmaskodott a békéscsabai Pap Csilla előtt, a hazaiak közül Mihály Réka az 5., Pavuk Tíra pedig a 6. lett. A további eredmények itt elérhetők.