Mesterek és Alkotók - Szurcsik József képei a Munkácsy Emlékházban

2017. október 18. 14:21 | Knyihár Mihály

A Múzeumok Őszi Fesztiválja elnevezésű országos rendezvénysorozaton belül a Békéscsabai Munkácsy Emlékház is számos programmal készül. A festészet világnapján Szurcsik József Munkácsy-díjas festőművész modern világába tekinthettek be az érdeklődők. A kiállítás mellett egy kötetlen beszélgetést is meghallgattak azok, akik ellátogattak a megnyitóra.

Mesterek és Alkotók címmel rendezik meg 2017-ben az Országos Múzeumok Őszi Fesztiválja rendezvénysorozatot. Ennek részeként a Magyar Festészet Napját egy kiállítással ünnepelték a Munkácsy Emlékházban.

- A Magyar Festészet Napját nagyon régóta ünnepeljük. Ez egy országos megmozdulás és mindig egy elismert művészt mutatunk be a békéscsabai közönségnek – mesélte el Mészáros Zsuzsanna, az emlékház művészeti vezetője.

Erre az alkalomra Szurcsik József Munkácsy-díjas festőművész hozta el munkáit. A művész már 40 éve van a pályán, aki elmondta, a kiállításra igyekezett néhány olyan jellemző darabot összeválogatni, amelyek kapcsolódnak egymáshoz mind témájukban és mind karakterekben. A Munkácsy-díjas alkotó úgy gondolja fontosak az olyan helyzetek, ahol az alkotó egy kicsit kimozdul a megszokott közegből és egy kötetlen beszélgetés a közönséggel is egy ilyen alkalom.

- Ez egy nagyon jó lehetőség arra is, hogy egy alkotó ne csak az elefántcsonttoronyban piszmogjon és alkosson, hanem arra is, hogy néhány szóban képes legyen összefoglalni azt, amin éppen dolgozik. Vagy bemutassa azt a helyzetet, illetve szituációt, amiben ezek a művek létrejönnek - árulta el Szurcsik József.

A Munkácsy-díjas festő hozzátette, óriási a szakadék a kortárs képzőművészek és a nem alkotó, befogadó közönség között, amit az ilyen beszélgetésekkel lehet áthidalni.

 

 

További programok »

FEL