Mesék és virágok a Téglában – galériával

2022. szeptember 17. 15:10 | behir.hu

A Békés Megyei Népművészeti Egyesület Mesék és virágok cÍmmel rendezett kiállítást Jaminában, a Tégla Galériában. A tárlat megnyitóját szombaton tartották.

A tárlaton Bakos Gyuláné beregi-keresztszemes hímzéseit tekinthetik meg az érdeklődők, melynek aktualitását az adja, hogy ebben az évben Hungarikummá nyilvánították a beregi-keresztszemes hímzést, valamint ebben az évben töltötte be Erzsike néni a kilencvenötödik életévét, így egy mini "életmű-kiállítás" is ez.

A kiállításon láthatók tovább Láng György, Magyar Kézműves Remek-díjas fafaragó szakoktató alkotásai.  tekinthetik meg az érdeklődők. Láng György a Hetvenhét magyar népmese 10 meséjét álmodta fába. A 70x90 cm-es fatáblákon különféle fafaragási technikákkal (vésés, domborítás, áttört minta stb.)  elevenednek meg a mesék.

Galéria

 

További programok »

Kultúra

Hamarosan nyílik az Attila-kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban

Hamarosan megnyílik az Attila-kiállítás a Magyar Nemzeti Múzeumban, a kiállítás egyik legnagyobb műtárgya, Haan Antal: Nagy Leó találkozása Attilával Róma falai alatt című festménye lesz. A békéscsabai születésű Haan Antal a vatikáni Raffaello-freskót másolta le eredeti méretéhez közel, és a mű több mint száz éve nem volt látható a közönség előtt - közölte a Magyar Nemzeti Múzeum szombaton az MTI-vel.
17:10
FEL