A Mathias Corvinus Collegium Andrássy úti székháza pedagógusokkal telt meg szerda délután, akik a fiatalok mentális egészségével foglalkozó konferenciára érkeztek.
– A mai felgyorsult világban egyre több embernek van szüksége segítségre: hogyan tudunk jól kiigazodni, hogyan tudjuk magunkat megvédeni az ellen, hogy túl hamar kiégjünk. Ezekkel az előadásokkal a próbálunk utat mutatni azoknak, akik eljönnek és meghallgatják, hogyan tudnak a szakmájukban, a magánéletükben, vagy a diákjaik irányában segítséget nyújtani és segítséget kapni – mondta el Mittag Mónika, a Mathias Corvinus Collegium Alapítvány békéscsabai kirendeltség-vezetője.
Pető Dorina szociálpszichológus 2020-ban a koronavírus-járvány idején még egyetemistaként alapította meg társaival a Mélylevegő Projektet, ami azóta Magyarország egyik legnagyobb átfogó, pszichológiai ismeretterjesztő platformjává nőtte ki magát az online térben.
– Egyre több ember számára lett egyértelmű, hogy a mentális betegség egy létező létező fogalom, és bizony tényleg tennünk kell magunkért. A járvány előtt is volt létjogosultsága ennek, de talán a társadalom percepciójában akkor történt egy változás, hogy ez egy valóban fontos terület, és a gyakorlatban is tudjuk hasznosítani azokat az eszközöket amelyeket a pszichológia kínál – hangsúlyozta Pető Dorina.
A szociálpszichológus az elmúlt évek tapasztalataiból merítve mutatta be az érdeklődőknek, hogy milyen támogató módszerekkel segíthetik diákjaikat, gyermekeiket és kerülhetik el a nagyobb kríziseket. Mint mondta: minél fiatalabb generációról beszélünk, annál inkább ledőlnek azok a megbélyegzések, amelyek a pszichológushoz járáshoz tapadnak.