Megszerezte idei első győzelmét a TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE

2024. október 5. 22:02 | Gulyás Gergő

A női kézilabda NB I 4. fordulójában a TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE hazai pályán fogadta az Alba Fehérvár KC csapatát, és 21-20 arányban diadalmaskodott. A hazai csapat ezzel idénybéli első győzelmét aratta, amivel a tabella 12. helyére lépett előre.

TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE-Alba Fehérvár KC 21-20 (12-8)

NB1-es női kézilabda mérkőzés. Békéscsaba, Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Bíró Ádám, Kiss Olivér Endre

TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE: J. Ferreira – Horváth G. 5, Schlegel 1, Román 2, Bencsik-Giricz 1, F. Lopes 6, Szondi 1. Csere: Lakatos (kapus), Tóth (kapus), Aranyi, Takács E., Sablic, Kukely K. 1, Marija L., Borbély 2, Bencsik B. 2. Vezetőedző: Rácz Sándor

Alba Fehérvár: Hadfi G. – Szabó-Májer 6, Malgorzata T. 6, Kövér L., Da Costa Moreno, Utasi L. 1, Takó V. 4. Csere: Maddi R. (kapus), Orbán L. (kapus), Tolnai L., Szabó, Smbatian T. 2, Balássi, Sulyok R., Kocsis 1, Szemes. Vezetőedző: Suzana Lazovic

Kiálítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4 ill. 7/9

A mérkőzést a vendégek nyitották egy góllal, Utasi Linda révén, amire a hazaiak rögtön válaszolni is tudtak Bencsik-Giricz jóvoltából. Az összecsapáson először a 8. percben szerzett vezetést a hazai együttes Román Dorina góljával (3-2). A mérkőzés első perceiben nagyon sok volt a technikai hiba a csapatok részéről, sok eladott labda és belemenés tarkította a mérkőzés menetét. Az első negyedóra végére két góllal vezetett a Békéscsaba (6-4). A vendégek vezetőedzője az első időkérését a 20. percben kérte ki (8-4). A hazai csapatot azonban ez sem zökkentette ki a ritmusból, hiszen a 25. percben már hat gólos is volt a hazai előny (11-5). Rácz Sándor ezután kérte ki első idejét a mérkőzésen, az első félidő hátralévő idejében tovább küzdöttek a csapatok egymással, végül négygólos hazai előnnyel vonultak a szünetre az együttesek (12-8).

A második játékrészt a vendégek kezdték élesebben, hiszen kettő gyors góllal rögtön kétgólosra csökkentették a hazai előnyt (12-10). Ezután viszont jött egy hatgólos hazai roham, ami alatt Jessica Ferreirának lehetetlen volt gólt dobni, egészen ihletett formában védett, a 40. percben nyolc gólosra duzzadt a hazai előny (18-10). Suzana Lazovic vezetőedző ki is kérte a második idejét. A vendégek rossz szériáját egy Szabó-Májer Krisztina gól szakította meg a 41. percben (18-11). A következő tíz perc viszont egyértelműen a vendégek akarata szerint alakult, hiszen Maddi Rotaeche pazar védéseinek köszönhetően a csabaiak nem tudtak betalálni, így a vendégek háromgólos hátrányra vissza is zárkóztak az 51. percben (19-16). Erre reagálva Rácz Sándor vezetőedző már a harmadik idejét kérte ki a mérkőzésen. A rossz szériát Bencsik Bojána gólja törte meg az 52. percben (20-16). A mérkőzés utolsó kettő percére maradt a legnagyobb izgalom, hiszen a vendégek kétszer is fel tudtak zárkózni mindössze egy gólra, sőt az utolsó támadásukkal akár egyenlíthettek is volna, viszont egy technikai hiba után eladták a labdát, így a hazaiak diadalmaskodtak a szezonban először, 21-20-ra.

A csabaiak így négy mérkőzés után 2 ponttal állnak a tabella 12. helyén, a következő mérkőzésen a Budaörs otthonába látogatnak a lányok.

Így értékeltek a vezetőedzők

Rácz Sándor: Nagyon meg voltam elégedve a 45. percig. Azután a vendégek megnehezítették a dolgunkat az 5-1-es védekezéssel. Ez volt az egyik legjobb 45 perc amióta itt vagyok, de utána szinte csak azt vártuk, hogy leteljen a mérkőzés. A játékosok sokszor nem hisznek magukban, de én tudom, hogy az első ligában van a helyünk. Egy picit több önbizalom kell a lányoknak, hogy a mérkőzések végén is hatékonyak tudjunk maradni. Gratulálok a Fehérvár együttesének ahhoz, ahogy visszatudtak jönni a mérkőzésbe.

Suzana Lazovic: Az első félidő nem alakult jól a számunkra. A Békéscsaba 5-1-es védekezése nagyon jó volt, ezért nem tudtuk végrehajtani azt, amit az edzéseken begyakoroltunk. Büszke vagyok a csapatomra, hogy vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. Nagyon sok sérült játékosunk van, de akik játszottak, ők kitettek magukért az egész mérkőzés folyamán. Tudtuk, hogy nem lesz egy könnyű mérkőzés, hiszen több hazai szurkoló volt kint a mérkőzésen, mint fehérvári drukker. Ebből a mérkőzésből csak tanulni tudunk majd a következő összecsapásra.