Majdnem egy hónap szünet után folytatódik a női kézilabda NB I, a Magyar Kupa négyes döntője és a válogatott szünet után újra a bajnokságé a főszerep, ezzel elindul a pontvadászat utolsó harmada. A csabai lányok legutóbb február 12-én léptek pályára, akkor a Ferencváros 38–32-es sikerrel távozott a városi sportcsarnokból. Herbert Gábor ezt követően egy kisebb pihenőt adott a játékosoknak, majd újra együtt készült a csapat a bajnokság legfontosabb mérkőzéseire.
– Szerintem újra nagyon jól összeszokott a csapat az elmúlt egy hónapban. Volt egy hét, ami kiesett, amikor a válogatottjaink nem voltak itt (Klara Schlegel az osztrák, Jessica Ferreira és Ferreira Lopes a portugál nemzeti csapatban szerepelt – a szerk.), viszont úgy gondolom, mindenki megértette, hogy a szezon közben érkező új edzőnk mit vár tőlünk, próbáltuk elsajátítani a taktikát ebben az időszakban – fogalmazott Csizmadia Fanni, a csabaiak kapusa.
Jó hangulatban zajlott a csapat keddi edzése (Fotó: Fajó Attila/behir.hu)
A Békéscsaba jelenleg nyolc ponttal a 12. helyet foglalja el, a már kieső, 13. pozícióban lévő Budaörs is ugyanennyi egységet gyűjtött. A fehérváriak kilenc ponttal a 10. helyen állnak, a bajnoki szünet előtt éppen a Pest vármegyeiek legyőzésével fontos sikert arattak. A két csapat őszi mérkőzésén ugyan sokáig úgy tűnt, hogy a lilák magabiztosan nyernek, a vége szoros lett, végül 21–20-as hazai győzelem született a városi sportcsarnokban. A közelmúlt a Békéscsabának kedvez, hiszen a két együttes legutóbbi öt találkozójából négyszer a viharsarkiak nyertek, a legutóbbi találkozó döntetlennel ért véget, ez azonban az Alba továbbjutását jelentette a decemberi kupaütközet után.
– Egy nagyon harcos mérkőzésre számítok, a Fehérvár agresszív védekezést alkalmaz, próbálunk készülni a kulcsembereikre. Stabil játékkal rendelkeznek, számomra a mutatott játékuk alapján meglepetés, hogy mindössze kilenc pont áll a nevük mellett. Remélem átérezzük majd a mérkőzés súlyát – emelte ki Herbert Gábor vezetőedző.
Herbert Gábor bízik abban, hogy csapata jó teljesítményt nyújt majd (Fotó: Fajó Attila/behir.hu)
A két csapat bajnoki mérkőzése pénteken 17 órától kezdődik a Köfém Sportcsarnokban, a találkozó két játékvezetője Hargitai Gábor és Markó Gábor lesz. A találkozót a Fehérvári Médiacentrum jóvoltából hétfőn 21 órától (ismétlés kedden 10.35-től és szerdán 15 órától) felvételről teljes egészében is láthatják a 7.Tv-n!
F.A., K.D.
NŐI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
Március 13. (csütörtök)
18.00 Győr–Kisvárda
Március 14. (péntek)
17.00 Fehérvár–Békéscsaba
18.00 Budaörs–Mosonmagyaróvár, FTC–DKKA, MTK–Vasas
Március 16. (vasárnap)
18.00 Szombathely–DVSC, Vác–Esztergom
A TABELLA ÁLLÁSA:
1. Győr 34 pont (18 lejátszott mérkőzés) 2. FTC 31 (16) 3. DVSC 26 (16) 4. Esztergom 26 (16) 5. Szombathely 17 (17) 6. Vác 16 (16) 7. Kisvárda 15 (16) 8. Mosonmagyaróvár 14 (16) 9. Vasas 11 (16) 10. Fehérvár 9 (16) 11. DKKA 9 (16) 12. Békéscsaba 8 (16) 13. Budaörs 8 (16) 14. MTK 4 (17)