Új játékosai lendületével nyert a Csaba a Fehérvár ellen – galériával

2024. február 23. 21:04 | Kovács Dávid

A TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE 29–24-re nyert az Alba Fehérvár KC ellen a női kézilabda NB I 16. fordulójának péntek esti mérkőzésén. Pásztor Bettina tizennégy védéssel, a két új játékos, Fatos Kücükyildiz Özdemir hét, Andela Zagar pedig négy góllal járult hozzá a sikerhez!

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE – ALBA FEHÉRVÁR KC 29–24 (13–11)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 900 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Horváth G. 1, Aranyi 2, Gyimesi, Bencsik B. 4, Román 2, Szondi 2. Csere: Szabó D. (kapus), Kucükyildiz Özdemir 7/1, Borbély 1/1, Mayer 1, Török F. 3, Kukely K. 2, Zagar 4. Vezetőedző: Rácz Sándor.
FEHÉRVÁR: Kubina – Zrnic 2, Afentaler, Szabó K. 3/3, Kövér 4, Utasi 5, Takó 2. Csere: Tóth N. 1, Orbán (kapus), Sulyok, Smbatian 7/1, Kocsis B., Dubán, Szemes. Vezetőedző: Horváth Roland
Kiállítások: 12, ill. 12 perc. Hétméteresek: 6/2, ill. 4/4.

A csabaiak a NEKA sikerei miatt visszacsúsztak a tabella 13. helyére, így mindenképp győzelemre készültek a találkozót 8. pozícióból váró Alba Fehérvár ellen. A lila-fehérek két igazolást is bejelentettek az elmúlt másfél hétben: a horvát jobbátlövő Andela Zagar és a török irányító-átlövő Fatos Kücükyildiz Özdemir is ott volt a keretben.

Nagyon sok hibával kezdődött a mérkőzés, mindkét csapat idegesen nyitott, a 9. percben a hazaiak új török játékosa meg is szerezte első gólját, de ez összességében még csak a második csabai találat volt (2–2). Az első jó sorozat végül a vendéglátóé lett, Borbély Márta sikeres hetese után Horváth Roland időt is kért a félidő felénél (6–4). A hazai kapuban Pásztor Bettina is jól kezdett, de a játékrész második felére visszaesett a védekezés keménysége, az Alba pedig kihasználta a hibákat és fordított (10–11). A szünet előtt Kücükyildiz Özdemir még értékesített egy büntetőt, de így is a vendégek vezettek (11–13).

Pásztor Bettina jól teljesített a csabai kapuban (Fotó: Such Tamás)

A szünet után villámrajtot vett a Csaba, Bencsik Bojána és Román Dorina góljai után a 33. perceben már hazai vezetést mutatott az eredményjelző (14–13). A Fehérvár ezt követően tartotta a lépést és a 39. percben Kövér Luca gólja után még vezetett, ráadásul eközben az Előre NKSE már négy (!) kihagyott hetesnél járt (16–17). A csabaiaknak a másik új igazolás, Andela Zagar segített, aki ugyan szerencsés góllal indított, de azt követően már nagyobb önbizalommal lőtt és a társait is kiszolgálta. A liláknak feljavult a hatos fala, a vendégek a belső posztokon kevésbé tudtak frissíteni, így Horváth Roland a 44. percben kikérte az utolsó idejét (21–17). Pásztor Bettina ziccervédésekkel sokkolta a fehérvári együttest, amely egyszer még így is visszajött a mérkőzésbe (21–20). A hajrára azonban nem maradt erő a vendégekben, a liláknál több jó egyéni teljesítmény is akadt, többek között Török Fanni is magabiztosabban játszott a térfélcsere után, így nem volt kérdés a hazai siker az utolsó percekben (29–24).

A továbbra is 13. helyezett Békéscsaba győzelméhez a két új játékos, Fatos Kücükyildiz Özdemir hét, Andela Zagar pedig négy góllal járult hozzá, Pásztor Bettina pedig 14 védést mutatott be, így tovább tömörödött a tabella második fele. A Fehérvárban Tamara Smbatian hét gólja sem volt elég a győzelemhez, így a csapat maradt a 8. helyen a tabellán. A bajnokságban újabb egyhónapos bajnoki szünet következik, Rácz Sándor együttese legközelebb március 23-án a Vasas otthonában lép pályára.

A Békéscsaba–Alba Fehérvár mérkőzést hétfőn 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n, ismétlés kedden 15 órától és szerdán 10.35-től!

Így látták a vezetőedzők

Rácz Sándor: A Fehérvár elmúlt mérkőzéseit nézve sokkal jobban teljesítenek, mint ősszel, amikor mi is nyertünk ellenük. Készültünk, tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de az új játékosok is tudtak lendületet adni, Fatos sokat segített a rutinjával az első félidőben, Andela pedig a térfélcsere után fontos gólokat szerzett, védekezésben azonban még javulnia kell. Nekünk az egyik legfontosabb az, hogy amikor Pásztor Bettina jól teljesít, nagy meccse van, akkor biztos, hogy nyerünk!

Horváth Roland: Gratulálok a Békéscsabának a győzelemhez! Nálunk minden hiányzott, ami egy jó második félidőhöz kell. Talán bután hangzik, mert az elmúlt meccseken jól teljesített ez a fiatal társaság, de talán nem is baj, hogy felébrednek, mert nagyon sokat kell még tanulniuk a kézilabdáról. A kapuban és szélről sem jött olyan jó teljesítmény most, sok ziccert kihagytunk, ez pedig demoralizáló volt. Belső posztokon nem tudtam forgatni a csapatot, a mérkőzés végén a hazaiaknak már minden sikerült, de a Csaba az életéért küzdött, mondhatjuk, hogy rosszkor voltunk rossz helyen!

A TABELLA ÁLLÁSA:

1. FTC 32 pont (16 mérkőzés) 2. Győr 30 (17) 3. DVSC 26 (15) 4. Mosonmagyaróvár 26 (16) 5. Vác 18 (15) 6. Budaörs 15 (17) 7. MTK 13 (16) 8. Alba Fehérvár 12 (16) 9. Vasas 12 (17) 10. Kisvárda 11 (16) 11. DKKA 10 (16) 12. NEKA 9 (17) 13. Békéscsaba 9 (16) 14. Kozármisleny 3 (15)