Az 1956-os forradalom mártírjainak emléke előtt hajtottak fejet Békéscsabán hétfőn. A megemlékezés kezdetén Fónagy Jázmin, a békéscsabai Színitanház növendéke mondta el Csoóri Sándor Emlékezés 1956 novemberére című versét, majd Szabó László, az Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium intézményvezetője mondta el megemlékező beszédét.
– November 4-e az 1956-os forradalom és szabadságharc megtorlásának kezdete, a magyar emlékezet kitörölhetetlen napjává lépett elő. Magyarország kormánya emléknappá nyílvánította: minden megtorlás kezdetének szimbóluma – fogalmazott az igazgató. Szabó László beszámolt a Gyulaváriban történt eseményekről, melynek Mány Erzsébet és Farkas Mihály is részesei voltak. Fiatal forradalmárok egy csoportja a gyulavári helyőrségtől szerzett fegyvereket. Összecsapás nem történt, a forradalmárokat elfogták. Mány Erzsébetet és Farkas Mihályt a hatalom halálra ítélte, hiába folyamodtak kegyelemért.
Zsíros Mihály hadnagy nővére, Bereczki Sándorné a koszorúzást követően mondta el, hogy öccse leveleiből ismeri a Budapesten történteket. A hadnagy a fővárosban lett sortűz áldozata.