Még mindig túl egyszerűek a jelszavak

2019. április 22. 06:45 | behir.hu

Továbbra is emberek milliói használnak nagyon könnyen megfejthető jelszavakat, a leggyakoribb feltört jelszó az 123456 volt – áll a brit Nemzeti Kiberbiztonsági Központ (NCSC) legújabb tanulmányában.

A feltört jelszavak átvizsgálása után az NCSC megállapította, hogy az 123456 jelszót legalább 23 millió kárvallott használta. Ez után az ugyancsak nem túl bonyolult 123456789, a qwerty, a password, illetve az 1111111 következett. Nagyon sok pórul járt felhasználó saját keresztnevét adta meg jelszóként, a bűnözők imádták a Daniel, Charlie, illetve Michael jelszavakat. Népszerűek és könnyen feltörhetőek a különféle sportcsapatok, illetve zenekarok nevei is, a szakemberek viszont azt javasolják, hogy három könnyen megjegyezhető, ám egymással kapcsolatban nem álló szóból érdemes jelszót készteni.

– Egy jó jelszó megválasztása a legtöbb, amivel egy-egy személy hozzájárulhat saját digitális biztonságának megőrzéséhez – mondta Troy Hunt biztonsági szakértő a BBC-nek.

További programok »

Világ

Ki hidalja át a 2026-os AI-szakadékot?

A mesterséges intelligencia szintet lépett: 2026-ra az egyszerű chatbotokat felváltották az önálló munkavégzésre képes AI-ágensek, ám ez új feszültséget szült a munkahelyeken. A Microsoft Work Trend Index adatai szerint a vezetők 67%-a már magabiztosan delegál feladatokat AI-ágenseknek, miközben a munkavállalóknak csupán 40%-a érzi úgy, hogy rendelkezik a technológia irányításához szükséges ismeretekkel. Ez a „bizalmi szakadék” (Trust Gap) alapjaiban rengeti meg a szervezeti hatékonyságot.
2026. április 14. 19:25
FEL