Márton Anita kilencedik Sanghajban

2019. május 18. 18:19 | behir.hu

Márton Anita, a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzője a kilencedik helyen végzett a női súlylökők között Sanghajban, az atlétikai Gyémánt Liga-sorozat második állomásán.

Az olimpiai bronzérmes, fedettpályás világbajnok magyar sportoló önmagához képest visszafogottan szerepelt a kínai városban. A viadal honlapja szerint az első sorozatban 17,29 méterrel kezdett, majd a másodikban 17,65-re javított, harmadikra viszont csak 16,79-et ért el, így nem jutott be a legjobb nyolc közé, s nem folytathatta a versenyt. A fedettpályán kétszeres Európa-bajnok Márton idei legjobbjától (18,81 méter) több mint egy méterrel maradt el.

A számot az amerikai Chase Ealey nyerte 19,58 méterrel, 14 centivel megelőzve a szabadtéri világbajnoki címvédő kínai Kung Li-csiao (19,44 m).

Forrás: MTI

 

 

További programok »

Sport

Szentivánéji futás – A békéscsabai futónagykövetek is megmozdultak

A Békéscsabai BSI Futónagykövetek tagjai egy közös, esti futással csatlakoztak a Szent Iván éjjeléhez kapcsolódó országos programsorozathoz. A hét kilométeres belvárosi útvonalon az amatőr futók együtt mozoghattak, miközben az esemény célja a futás népszerűsítése, a rendszeres testmozgás ösztönzése és a közösségépítés volt. A nagy meleg ellenére több mint harmincan jelezték részvételi szándékukat.
11:09
FEL