1992-től Szent György napján, április 24-én rendezik meg Magyarországon a rendőrség napját. Idén ugyan a járványhelyzet miatt ugyan a nagyobb rendezvények elmaradnak, de minden évben ezen a napon a rendőrség munkája kerül a középpontba. Dr. Szombati Andreával, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivőjével arról beszélgettünk, hogyan lehet kitörni a rendőrségről alkotott negatív sztereotípiákból.
- Magammal kapcsolatban is mindig azt szoktam mondani, hogy a teljesítmény az, amivel nem lehet vitatkozni. Tehát lehet, hogyha valaki velem találkozik az utcán, én nem vagyok neki szimpatikus. Lehet, hogy valami miatt egyáltalán nem vagyok az az ember, akivel szívesen szóba állna, és akkor valószínűleg nem találjuk meg a közös hangot. De ha olyan helyzetben találkozik velem, amikor én bármilyen kérdésben egyfajta jó teljesítményt nyújtok, segítek neki, akkor azzal nem lehet vitatkozni - fogalmazott a sajtószóvivő.
Hozzátette, hogy a rendőröknél is hasonló a szituáció, hiszen a jó teljesítményre törekszenek, egy példával is illusztrálta gondolatait.
- Békés megye rendőri állománya nevében mondhatom, hogy ugyanúgy működik a rendőrség, mint más területek. Tehát ha bemegyek egy üzletbe vásárolni, elképzelhető, hogy az egyik eladónak ma pont rossz napja volt, holnap már jó lesz, csak ma volt valami probléma. Mi rendőrök is emberek vagyunk, és az biztos, hogy a rendőr segíteni szeretne, segíteni akar. Az is biztos, hogy mind a szakmai munkában, mind pedig a munkához való hozzáállásban, Békés megyében valóban a minőségre törekednek a rendőrök, arra, hogy megoldást tudjanak nyújtani - tette hozzá dr. Szombati Andrea.
A Belügyminisztérium minden évben felmérést végez az önkormányzatokkal, hogy milyennek értékelik a rendőri tevékenységet. A sajtószóvivő elmondta, hogy az értékelés alapján Békés megye jó eredményt ért el. Hangsúlyozta, hogy munkájuk során kiemelten fontos a kommunikáció, a közös összefogás és a megértő figyelem.