M4 Sport – Az Év sportolója Gála 2018 – Kezdődik a szavazás

Megkezdődött az internetes szavazás 2018 legjobb sportolóira – a Magyar Sportújságírók Szövetségének tagjai 61. alkalommal voksolhatnak.

Szöllősi György, az MSÚSZ elnöke kedden az M4 Sporton ismertette a listákat. Az MSÚSZ elnöksége és a Magyar Paralimpiai Bizottság 11 kategóriában tízes jelöltlistát állított össze.

Az Év góljára az M4 Sport honlapján január 14-től voksolhatnak a szurkolók. Az MLSZ Életműdíjasát a labdarúgó-szövetség elnöksége, az MSÚSZ-MOB Életműdíjast pedig a két szervezet választja meg.

Az M4 Sport – Az Év Sportolója gálát élő televíziós közvetítés keretében február 14-én, csütörtökön 20 órától a Nemzeti Színházban rendezi meg a Magyar Sportújságírók Szövetsége.

Az esemény sajtótájékoztatója február 4-én, csütörtökön 11 órakor lesz szintén a Nemzeti Színházban, amelyen a szervezők ábécérendben ismertetik, hogy az egyes kategóriákban kik kerültek az első három közé.

 

(MTI Fotó: Bodnár Boglárka)

 

A tíz jelölt között szerepel a nőknél Márton Anita, a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club fedettpályás világbajnoka. Az edzők között mestere, Eperjesi László is ott van a lehetséges nyertesek között. A hagyományos csapatspportokban szereplő tíz gárda között a bajnok és MEVZA-győztes Békéscsabai Röplabda SE is az esélyesek között van.

 

A jelöltek:

Férfiak:
Bácsi Péter (birkózó), Berecz Zsombor (vitorlázó), Fucsovics Márton (teniszező), Halász Bence (kalapácsvető) , Liu Shaoang (rövidpályás gyorskorcsolyázó) , Liu Shaolin Sándor (rövidpályás gyorskorcsolyázó) , Lőrincz Tamás (birkózó), Milák Kristóf (úszó) , Rasovszky Kristóf (nyíltvízi úszó), Veres Roland (kick-boxos)

Nők:
Babos Tímea (teniszező), Bodonyi Dóra (kajakos) , Dévai Boglárka (tornász) , Érdi Mária (vitorlázó), Háfra Noémi (kézilabdázó), Hosszú Katinka (úszó), Késely Ajna (úszó), Kovacsics Anikó (kézilabda), Kozák Danuta (kajakos), Márton Anita (atléta, súlylökő)

Edzők:
Bánhidi Ákos és Csang Csing Lina (férfi és női rövidpályás gyorskorcsolyaváltó), Eperjesi László (Márton Anita), Golovin Vlagyimir (junior női kézilabda-válogatott), Märcz Tamás (férfi vízilabda-válogatott, szövetségi kapitány), Ambros Martín (Győri Audi ETO KC) , Marko Nikolic (MOL Vidi FC), Sávolt Attila (Fucsovics Márton), Sike András (kötöttfogású birkózószakág, szövetségi kapitány), Somogyi Béla (Kozák Danuta), Szokolai László (Rasovszky Kristóf)

Csapat (hagyományos csapatsportokban):
Békéscsabai Röplabda SE , Dunaújvárosi Egyetem Maarsk Graphics (női vízilabda) , FTC-Telekom Waterpolo (férfi vízilabda), Férfi vízilabda-válogatott, Győri Audi ETO KC (női kézilabda)
Junior női kézilabda-válogatott, MOL-Pick Szeged (férfi kézilabda), MOL Vidi FC (labdarúgás), Női kosárlabda-válogatott, Sopron Basket (női kosárlabda)

Csapat (egyéni sportágak csapatversenye):
Férfi kajak kettes, 200 m (Balaska Márk, Birkás Balázs), Férfi kardválogatott (Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás) , Férfi rövidpályás gyorskorcsolya-váltó (Liu Shaoang, Liu Shaolin Sándor, Knoch Viktor, Burján Csaba, tartalék: Oláh Bence) , Kötöttfogású birkózó-válogatott , Női kajak kettes, 500 m (Kozák Danuta, Kárász Anna), Női kajak kettes, 1000 m (Csipes Tamara, Medveczky Erika) , Női kajak négyes (Kozák Danuta, Kárász Anna, Bodonyi Dóra, Medveczky Erika) , Női öttusacsapat (Kovács Sarolta, Alekszejev Tamara, Földházi Zsófia), Női rövidpályás gyorskorcsolyaváltó (Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca, Kónya Zsófia, Keszler Andrea, Heidum Bernadett) , Tenisz Davis-Kupa-csapat (Piros Zsombor, Valkusz Máté, Borsos Gábor, Nagy Péter)

Labdarúgás (férfiak):
Gulácsi Péter (RB Leipzig), Juhász Roland (MOL Vidi FC), Kalmár Zsolt (Dunaszerdahelyi AC), Davide Lanzafame (Bp. Honvéd, FTC), Nagy Ádám (Bologna FC), Loic Nego (MOL Vidi FC), Willi Orbán (RB Leipzig), Sallai Roland (APOEL Nicosia, Freiburg), Sallói Dániel (Sporting Kansas City), Szalai Ádám (Hoffenheim)

Labdarúgás (nők):
Csányi Diána (MTK Hungária FC), Csiszár Henrietta (Bayer 04 Leverkusen), Fenyvesi Evelin (Ferencváros), Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg), Rácz Zsófia (Philips SV, Haladás Viktória FC), Süle Dóra (ETO FC Győr), Szabó Viktória (Ferencváros), Szőcs Réka (MTK Hungária FC), Turányi Lilla (MTK Hungária FC), Vágó Fanny (SKN Sankt Pölten)

Fogyatékos sportolók:
Férfiak:
Földi Bence (hallássérült kerékpározó), Gelencsér Róbert (szervátültetett atléta), Horváth Zsolt (speciális bocsázó), Iván Bence (paraúszó), Mihálovits Tamás (szervátültetett atléta), Osváth Richárd (kerekesszékes vívó), Pálos Péter (para-asztaliteniszező), Suba Róbert (parakajakozó), Tóth Attila (szervátültetett asztaliteniszező), Velkey Ádám (szervátültetett atléta)

Nők:
Dávid Krisztina (parasportlövő), Demeter Judit (speciális tollaslabdázó), Ekler Luca (paraatléta), Gyöngyösi Erzsébet (speciális bocsázó), Gyurkó Alexandra (szervátültetett úszó), Hajmási Éva (kerekesszékes vívó), Hasznos Szabina (szervátültetett bowlingozó), Illés Fanni (paraúszó), Jung Andrásné (szervátültetett tollaslabdázó), Pap Bianka (paraúszó)

Edzők:
Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás, Hajmási, Osváth), Havasi Gábor (bocsa), Jancsik Árpád (úszás, Iván, Konkoly), Király Ákos (tollaslabda, Jung, Luib), Miklós Nándor (curling), Milos Imre (asztalitenisz), Pécsi Annamária (úszás, Gyurkó), Pethő Ferenc (atlétika, Mihálovits), Sipos Béla, Cserni János (tollaslabda, Demeter), Szabó Álmos (úszás, Pap, Illés)

Csapat:
Asztalitenisz vegyes páros (szervátültetett, Tóth Irma, Tóth Attila), Bocsaválogatott (para, Szabó Alexandra, Suha Vivien, Hegedűs László), Bocsa vegyes páros (Varga Ágnes, Horváth Zsolt), Curlingválogatott (hallássérült), Férfi asztalitenisz-páros (szervátültetett, Tóth Attila, Kóka Zoltán), Férfi 4×100 méteres atlétaváltó (szervátültetett, Velkey Ádám, Gelencsér Róbert, Szabó Donát, Zilaj Csaba), Női kerekesszékes válogatott (Madarászné dr. Mező Boglárka, Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Veres Amarilla), Női teniszpáros (szervátültetett, Almagro Carmen, Jakab Ivett), Női ülőröplabda-válogatott (para), Tollaslabda vegyes páros (szervátültetett, Jung Andrásné, Luib István)

 

Forrás: MTI

 

Megosztás:

Címke: , , , , , ,