Lézer terápiás készüléket adományoztak az orosházi kórháznak

2021. május 19. 14:36 | behir.hu

A Safe Laser gyártója, Rózsa Tamás adományozott egy lézer terápiás készüléket az orosházi kórháznak, amit a neurológiai és rehabilitációs osztályokon fekvő betegek gyógykezelésében használunk.

A magyar tulajdonú Safe Laser Light Orvostechnikai Innovációs Kft. a Kórház Szponzorációs Programjának keretében ingyenesen biztosított egy 400 ezer forint értékű SL500-as, sokoldalú használatra tervezett lágy-lézer készüléket az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézetnek.

A kibocsátott lágy lézerfény hatása körülbelül 8 cm mélységig érvényesül, ezért a mélyebb területekben lévő elváltozások, gyulladások, fájdalmak gyógyításában és az emberi szervezet biostimulációs hatásában van jelentős szerepe.

A Safe Laser 500 a bőrfelületre helyezve általános lézerként használható, orrkezelővel orrnyílás bevilágítására is alkalmas. Az egyik fő hatásmechanizmusa, hogy a sejteken belül fokozza és elősegíti a mitokondriumokban az ATP-szintézist. Ezáltal növeli a sejtek energia szintjét.

A készüléket a Neurológiai Osztály és a Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály közösen használja.

– Eddig nem volt ilyen eszközünk, így örömmel vettük a felajánlást, hiszen ezzel új lehetőségek nyílnak meg a gyógyításban – mondta dr. Török Ágnes. – Elsőként a stroke betegek kezelésében kezdtük el a használatát. A neurológiai osztályon már a stroke kezdeti szakaszában elindítjuk a lézer terápiát az azonnali infúziós kezelés és gyógytorna mellett. Az aktív osztályon eltöltött viszonylag rövid időt követően a rehabilitáció későbbi időszakában folytatható a kezelés az eszközzel – tette hozzá a neurológus osztályvezető főorvos.

Hozzáfűzte, az utókezelések széles skáláját tudják végezni az új lézerrel.

– A lézeres kezeléseknek nagy ízületi krónikus, kopásos betegségek, gerinc betegségek, nyak- és derék probléma, teniszkönyök, golfkönyök esetén gyors és hatékony gyulladáscsökkentő és keringésjavító hatása van. Ezek általános problémák a nálunk fekvő vagy a nappali kórházban kezeléseken részt vevő betegeknél, így lesz lehetőségünk kihasználni az eszköz gyógyító hatását – fogalmazott dr. Floszberger Péter.

 

További programok »

FEL