Modern gyógyászati eszközök érkeztek Orosházára

2022. december 9. 15:54 | behir.hu

Nőgyógyászati műtőasztal, ledes szülészeti műtőlámpa, újszülöttellátó-asztal - ez a három új és modern eszköz érkezett az orosházi kórházba. A megvásárlásuk az orosháziak és a térségben élők összefogásának köszönhető, akik aktívak voltak a Richter Egészségváros májusi rendezvényén.

Közel fél évvel vagyunk a Richter Egészségváros orosházi eseménye után, de még most is hihetetlen számunkra az az összefogás, ami megvalósult késő tavasszal. A programsorozat 13 éves történelmében rekord született 2022. május 28-án, amikor a térségbeli emberek közreműködésével a Richter Gedeon Nyrt. által felajánlott 3,5 millió forintos alapadomány a rendezvény végére 12.706.400 forintra nőtt, ezzel támogatva az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet gyógyító tevékenységét.

– Ebből is látszik, az itt élőknek fontos a kórházuk, egy nemes és jó cél érdekében megmozdulnak az emberek, hiszen tudják, egy jól felszerelt kórházban hatékonyabb és gyorsabb az ellátás és a gyógyulás – fogalmazott a december 8-ai kórházi sajtótájékoztatón dr. Duray Gergő. A kórház főigazgatója kiemelte, a befolyt összegből az Orosházi Kórházért Alapítvány megvásárolta az alapcélként megjelölt szülészeti műtőlámpát és az újszülöttellátó-asztalt. És mivel a támogatási összeg magasabb volt, mint a célként kitűzött eszközök beszerzési értéke, ezért vásároltunk egy nőgyógyászati műtőasztalt is. Az eszközök arra a Szülészet Nőgyógyászati Osztályra kerülnek, amely az elmúlt időszakban többször is elnyerte a Családbarát Kórházi Osztály elismerést. Ez pedig arra ösztönöz bennünket, hogy tovább fejlesszük a műszerparkot – tette hozzá a kórház vezetője.

A betegségek jelentős része megelőzhető, ehhez viszont az kell, hogy az emberek tudatosabban éljenek, jobban figyeljenek arra mit esznek és több időt fordítsanak a rendszeres testmozgásra. Az egészséges életmód népszerűsítése a fő célja a Richter Egészségváros rendezvénynek, amit a Richter Gedeon, Magyarország legnagyobb gyógyszergyára hívott életre.

– Nem csak a kiváló minőségű gyógyszerek előállítása, hanem a társadalmi szerepvállalás is fontos a Richternek, éppen ezért számunkra nem csak egy sikeres egészségnap megszervezése, hanem az is örömteli, amikor a befolyt támogatásból megvalósul a célként kitűzött eszközök beszerzése. Az egészségvárosok a szűrővizsgálatok mellett a helyi közösség összefogását is erősítik, ami Orosházán különösen példaértékűnek és erősnek mutatkozott. Az eddigi 93 Richter Egészségvároson több mint félmilliárd forint adományt tudtunk biztosítani helyi kórházaknak, ebből pedig kiemelkedik Orosháza, ahol történelmi rekord született a 12,7 millió forintos összeggel, ami nekünk is nagy öröm – fogalmazott Csaba Lajos, a Richter Gedeon Nyrt. PR és Kormányzati Kapcsolatok osztályvezető-helyettese.

– Nagy köszönet jár a Richternek, hogy másodjára is Orosházára hozták ezt a rendezvényt, a kórház menedzsmentjének, dolgozóinak, hogy minden idejüket és szakmai tudásukat beleadták az egészségváros sikerébe, az önkormányzatnak a szervezésért, és a város lakóinak, hogy ennyire aktívak voltak – hangsúlyozta Erdős Norbert. Orosháza és térsége országgyűlési képviselője úgy fogalmazott, minden olyan fejlesztés, ami a kórházban történik, jelentős hatással van az egész térségre.

– Ez a májusi nap nem csak az orosházi, hanem a mezőkovácsházi és a szarvasi járásban élőknek is fontos volt, hiszen az orosházi kórház 110 ezer ember ellátásáért felel. A most átadott gyógyító eszközök a térségben élők egészségét szolgálják – tette hozzá Erdős Norbert.

Fotó: Horváth Bence

 

Orosháza polgármestere azt hangsúlyozta, elsősorban az egészségvárosban elérhető szűrővizsgálatok, és az azokon résztvevők sokasága volt az igazán fontos fokmérő.

– Azzal, hogy az emberek az esős, hideg idő ellenére is nagy számban vettek részt az egészségsétán, kilátogattak a térre, aktívak voltak, sok vizsgálaton vettek részt és követték az online előadásokat, nagyon sokat tettek saját egészségükért és óriási segítséget nyújtottak a kórházunknak – szögezte le Dávid Zoltán. A városvezető örömét fejezte ki, hogy a kitűzött célt is sikerült túlszárnyalni. – Ez a három nagy értékű műszer mostantól az itt élő lányok, asszonyok, édesanyák, illetve a kórházban született kisbabák egészségét fogja szolgálni. Egy város akkor tud igazán fejlődni, ha gyarapodik. Ennek irányába tettünk közösen egy fontos lépést – zárta a polgármester.

A sajtótájékoztató végén dr. Farczádi Csilla szülész nőgyógyász szakorvos és Papné Fehér Anita, a Csecsemő- és Gyermekosztály főnővére mutatták be az új eszközöket. 

– A magasabb minőség, a tervezhető üzembiztonság és a felhasználóbarát kialakítás mind hozzájárulnak a nyugodt és biztonságos munkavégzéshez, ezzel pedig nagymértékben nő a betegbiztonság is. Természetesen most is vannak ilyen eszközeink, azonban ezek felett eljárt az idő, így a cseréjük aktuális volt, jelentős előrelépés a Szülészet Nőgyógyászati Osztály munkájában – fogalmazott dr. Farczádi Csilla.

Az újszülöttellátó-asztal könnyen fertőtleníthető fekvőfelülettel, megvilágítással, fűtéssel rendelkezik. A gördíthető állványra rögzített készüléktest fel van szerelve olyan tároló helyekkel és polcokkal, melyeken az ellátás során használt eszközök, műszerek és felszerelések elhelyezhetők és szükség szerint tárolhatók. Az újszülöttellátó-asztal a szülőszobába kerül, ezen történik majd az itt született babák ellátása.

A szülészeti műtőlámpát 2 db árnyékmentes megvilágítást biztosító, nagy fényerejű ledes megvilágítással felszerelt lámpafej alkotja. A fejek fényereje és pozíciója az igények szerint gyorsan és könnyen beállítható. A lámpafejekbe épített, akár 60 ezer óra élettartamú ledek nagy fényerőt biztosítanak csekély hőtermelés mellett, így kellemesebb a munkakörnyezet a műtői személyzet számára.

A kétfejes műtőlámpát a szekciós műtőben szereljük fel, ami széles tartományban biztosít megfelelő minőségű fényt a szekció (császármetszés) során a műtéti területen a beavatkozást végző műtéti személyzet számára.

A nőgyógyászati műtőasztal alapként szolgál az egyre összetettebb feladatok ellátásához. Elektro-hidraulikus kialakítású, belső akkumulátorral és mechanikus fékrendszerrel is ellátott orvostechnikai eszköz. Beállítási lehetőségei sokoldalúak, obes (túlsúlyos) pácienseknél is biztonsággal alkalmazható, teherbírása 185 kg. A fekvőfelület fertőtleníthető, lélegző, magas nyomás elosztást biztosító párnázattal rendelkezik a megfelelő paciens komfort érdekében. 

A műtőasztal mobilizálható, így az a nőgyógyászati műtő egységen belül a szakma kérésére bármelyik műtőben elhelyezhető.

Forrás: Dr. László Elek Kórház Orosháza 

Galéria

További programok »

Itthon

Tízéves fennállását ünnepli az országosan is egyedülálló óvodai néptáncprogram

Tizedik évét ünnepli a Népi játék, néptánc az óvodában elnevezésű városi program. Az országos szinten is egyedülálló és példaértékű mozgásfejlesztő programról Pribelszki Péterné óvodavezető, Varga Tamás, Békéscsaba Megyei Jogú Város alpolgármestere és Vaszkó János, a Hétpróbás Néptánciskola Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója tartott sajtótájékoztatót a Kölcsey Utcai óvodában.
2024. november 21. 18:24
FEL