Labdarúgás: Lukács mesternégyesével fordított a Csaba - galériával

2022. április 6. 21:01 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre ugyan gyorsan hátrányba került a Siófokkal szemben, azonban Jagodics Bence kiállítása miatt előbb emberelőnybe került, majd a gólkirály-jelölt Lukács Raymond négy góljával fordított és nyert a labdarúgó Merkantil Bank Liga 31. fordulójában.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BFC SIÓFOK 4–1 (2–1)
Békéscsaba, 620 néző. Vezette: Nagy Norbert (Szilágyi Norbert, Szabó Ferenc Szilárd)
BÉKÉSCSABA: Winter – Puskás G., Farkas M., Fazekas L., Hodonicki – Horváth P., Király P. (Váradi 58.), Sipos G. (Farkas B. 77.), Pantovic (Varga Sz. 71.) – Máris (Szabó P. 71.), Lukács R. (Tóth D. 77.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SIÓFOK: Hutvágner – Jagodics B., Varga B., Deutsch B. – Varjas, Benczenleitner (Farkas G. 56.) – Kiss B. (György, 64.), Szakály A., Medgyesi – Balogh B. (Horváth M., 56.), Elek B. (Horváth Péter, 56.). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerzők: Lukács R. (19.-11-esből, 40., 48., 57.), ill. Varjas (8.)
Kiállítva: Jagodics B. (18.)

A Vasas elleni súlyos, 6-0-s vereség után kevés ideje volt a csabaiaknak, hogy felkészüljenek a Siófok elleni összecsapásra, Schindler Szabolcs négyet változtatott a csapaton, eltiltása után Király Patrik és Lukács Raymond is visszatért a kezdőbe. Az 5. helyre fellépő, tavasszal remeklő, utolsó négy mérkőzésén gólt sem kapó Siófok azonban nem ígérkezett könnyű ellenfélnek a kieső helyektől távolodni igyekvő lilák számára.

A Balaton-partiak kiválóan kezdték az összecsapást: a 8. percben Varjas Zoltán mintegy 25 méterről lőtt a bal alsó sarokba, Winternek esélye sem volt a hárításra (0-1). A hazaiak gyorsan reagáltak, ám ebben nagy segítségre volt a vendégek védője, Jagodics Bence, aki két percen belül szedett össze két sárga lapot, kiállíttatta magát, ráadásul a második szabálytalanság utáni büntetőből Lukács Raymond a 19. percben ki is egyenlített (1-1). Emberelőnyben többet birtokolta a labdát a Békéscsaba, de igazi helyzetet a félidő hajrájáig nem tudott kidolgozni. A 40. percben azonban Király Patrik ugratta ki Lukácsot, aki jobb külsővel tette el a labdát a kivetődő Hutvágner mellett (2-1).

Lukács megállíthatatlan volt ezen az estén (Fotó: Such Tamás)

A siófokiak pontszerzési esélye gyorsan elszállt a második félidő elején! Horváth Péter kapufája után ugyan még szerencséje volt a vendégek kapusának, mert Hutvágner hátáról szögletre pattant a labda. A sarokrúgást követően ismét Horváth lőtt, Hutvágnerről azonban Lukács elé került a labda, aki nem kegyelmezett (3-1). Az 57. percben végleg lezárta a meccset a Csaba: Máris szaladt el a jobb oldalon, centerezésére ki más, mint az este főszereplője, Lukács Raymond érkezett, aki elsőre még rontott, de a kipattanónál már higgadt volt és mesternégyest szerzett. A lilák támadója 20. gólját szerezte a bajnokságban és megerősítette első helyét a góllövőlistán! A folytatásban már nagy izgalmak nem történtek, a hazaiak magabiztosan játszottak, Horváth Péter révén még veszélyeztettek is, a siófokiak pedig inkább a meccs végét várták.

A Békéscsaba Lukács Raymond kiváló egyéni teljesítményének köszönhetően 4-1-re nyert és feljött a 13. helyre a tabellán, a Balaton-parti gárda november után másodszor kapott négy gólt egy bajnoki meccsen, de megőrizte 5. helyét a tabellán.

A Békéscsaba-Siófok NB II-es bajnoki mérkőzést csütörtökön 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!

Így látták a vezetőedzők

Schindler Szabolcs: – Óriási bravúr felállni egy 6-0-s vereség után. A csapat bebizonyította, hogy van tartása és jó közösséget alkot. Csak így lehet eredményt elérni, gratulálok a csapatnak.

Domján Attila: – Jól kezdtük a meccset, az első tizenöt percben az történt, amit szerettünk volna, ám azután csináltunk egy butaságot. Tudtuk, hogy Lukács Raymond szereti ezeket a szituációkat, több ilyen helyzetből is kiharcolt már tizenegyest idén, mégsem tudtuk elkerülni a büntető előtti helyzetet.