Labdarúgás: Kiválóan rajtolt az Előre

2018. július 29. 21:52 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 3-0-ra verte a Mosonmagyaróvár együttesét a labdarúgó NB II nyitó fordulójában.

Nagyszerűen kezdtek a lilák, hiszen a 13. percben Urbin Péter értékesített egy kezezés miatt megítélt büntetőt (1-0). A vendégek nem nagyon jutottak el a hazai kapuig, sőt a 26. percben Urbin megduplázta az előnyt, a támadó Gránicz beadását követően fejelt a léc alá (2-0). A 30. percben a csabai szurkolók szívéről nagy kő eshetett le, mert a játékvezető les miatt érvénytelenítette Vágó Levente találatát. A félidőt Viczián Ádám tehette volna tökéletessé, a 44. percben szép akció végén lőhetett, a próbálkozásba Bakos vetődött bele önfeláldozóan.

A hazaiak a második félidőt is jól nyitották, Szatmári maradt le centikkel egy jobb oldali beadásról. Ribánszkinak, a csabaiak hálóőrének alig akadt védeni valója, csapata magabiztosan őrizte vezetését. A találkozót Pilán Márkó döntötte el ráadásul nem is akármilyen góllal: a szélső védő mintegy 30 méterről bombázott a jobb felső sarokba (3-0). A végén még nagyobb lehetett volna a különbség: Heinrich előbb Viczián fejesét védte, majd a hosszabbításban Király tizenegyesét is hárította.

A csabaiak magabiztosan, 3-0-ra győztek és a Budaörs otthonában folytatják a bajnokságot.