Labdarúgás: Kikapott Ajkán, kiesett az NB II-ből a Békéscsaba 1912 Előre

2023. május 21. 21:48 | Papp Ádám Sándor

A már biztosan bronzérmes Ajka otthonában zárta vasárnap este a labdarúgó NB II küzdelmeit a Békéscsaba 1912 Előre. A viharsarki együttesnek mindenképpen győzelemre lett volna szüksége ahhoz, hogy riválisait megelőzve osztályozót játszhasson, ám vereség esetén garantált volt, hogy a lilák a következő idényt az NB III-ban kezdik meg.

Szerencsétlenül kezdődött az összecsapás a kiesés elől menekülő Békéscsaba számára, az Ajka már a 9. percben megszerezte a vezetést: egy hazai szabadrúgás után Zsolnai Richárd fejese már majdnem elhagyta az alapvonalt, ám Kenderes Zoltán próbálta meg játékban tartani a labdát, a játékszer megpattant egy csabai védőn és a vendég kapuban labdolt (1:0). A 26. percben megduplázta előnyét a házigazda: egy ajkai akció végén Zsolnai Richárd tört a viharsarkiak kapujára, majd a támadó higgadtan passzolta el a labdát az ellenkező irányba vetődő Póser Dániel mellett (2:0). Tíz perccel később majdnem háromra nőtt a csapatok közötti különbség, az Ajka a bal oldalon indított támadást, az onnan érkező beadásra Tóth Gergely érkezett, a hazai játékos közelről fejelhetett, ám a csabaiak hálóőre reflexmozdulattal hárított.

Jól kezdődött a második félidő a Békéscsaba számára: a 48. percben gyors ellentámadást indított az Előre a feltolt ajkai védelem ellen, Ilyés Tamás harciasan szerezte meg a labdát, majd Máris Dominik elé tálalt, aki magabiztosan lőtt a hazaiak kapujába (2:1). A 80. percben óriási lehetőséghez jutott az Ajka, Doncsecz Levente bal oldali beadása után Dragóner Dávid teljesen üresen érkezve fejelhetett mintegy öt méterről, a kísérletet azonban Póser Dániel hárítani tudta. A Békéscsaba a hátralévő tíz percben és a hosszabbításban próbálkozott, azonban komolyabb lehetőség nem adódott, ráadásul a 94. percben Mikló Roland begyűjtötte második sárgáját, így kiállították.

Az összecsapást 2:1-re az Ajka nyerte meg, amely bronzéremmel zárta az idényt, míg a Békéscsaba 1912 Előre a 19. pozícióban végzett, így a lilák kiestek a másodosztályból és jövőre az NB III-ban folytatják. Az elmúlt 15 évben a csabai klub egy szezon kivételével (2015-16) végig az NB II-ben játszott.