Labdarúgás: Kétgólos sikerrel jutott tovább a kupában az Előre

2021. október 27. 15:46 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre a félidőben már 3-0-ra vezetett a harmadosztályú ESMTK ellen, végül 4-2-re nyert és bejutott a MOL Magyar Kupa legjobb 16 együttese közé szerda délután.

ESMTK – Békéscsaba 1912 Előre 2-4 (0-3)
MOL Magyar Kupa-mérkőzés, 4. forduló, Budapest, 300 néző. Vezette: Derdák (Huszár, Kulman)
ESMTK: Gábor – Dankó (Tóbiás, a szünetben), Száhl, Lázár (Markovics, a szünetben), Delea (Kovács B. 70.) - Molnár J., Túri - Slezák, Szabó L. (Szűcs L. 79.), Soós B. - Horváth L. (Szilágyi P. a szünetben) Vezetőedző: Turi Zoltán.
Békéscsaba: Krnács – Puskás, Albert, Fazekas, Hodonicki – Szabó P. (Zvara, a szünetben), Gránicz (Máris 60.), Király (Horváth P. 60.), Varga Sz. (Pantovic 60.) – Kovács Á. (Lukács 71.) Ilyés. Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Gólszerzők: Soós B. (48., 56.) ill. Gránicz (8., 20.), Ilyés (26.), Pantovic (80.)

A másodosztályú bajnokságot gyengén kezdő, jelenleg 19. helyen álló Békéscsaba a kupasorozatot a Dorog elleni 3-0-s hazai sikerrel kezdte. Schindler Szabolcs együttese a 4. fordulóban az NB III Közép csoportjában 12. pozíciót elfoglaló ESMTK otthonába látogatott.

A csabaiak kiválóan kezdték a mérkőzést, már a 8. percben vezetést szereztek: a sérülés után visszatérő Hodonicki Márk bal oldali beadására Gránicz Patrik érkezett középen, kapura tett labdája Gábor Péter kapus segítségével jutott be a kapuba (0-1). A következő percekben is aktív maradt a Békéscsaba: Szabó Péter, Ilyés Tamás és Gránicz Patrik szép összjátéka után utóbbi lőtt 10 méterről a kapu bal alsó sarkába a 19. percben (0-2). Hét perccel később már három gól volt a csabai előny: Király Patrik kiváló indításával Ilyés Tamás lépett ki, aki magabiztosan gurított a kapus mellett a hálóba (0-3). Ezt követően talán egy kicsit visszavettek a tempóból a vendégek, így a szünetig nem is változott az eredmény.

A szünetben a csabaiak felnőtt csapatában debütáló, 20 éves Zvara Levente állt be, a hazai gárda pedig hármas cserét hajtott végre, de nem egy friss erő, hanem a kezdő sípszótól pályán lévő Soós Bence talált a kapuba, mintegy 20 méteres lövése egy védőn megpattant, így Krnácsot becsapva vágódott a kapuba (1-3). A hazaiak felbátorodtak és kezdeményezőbben léptek pályára a fordulást követően: az 54. percben Szilágyi Péter lőtt fölé. Két perccel ezt követően pedig jött az újabb szépítő gól: újra Soós Bence volt eredményes, aki ezúttal bal lábbal, 18 méterről bombázott a léc alá (2-3). Az ESMTK próbálkozott az egyenlítéssel, pontrúgások után is veszélyeztettek. A továbbjutás a 80. percben dőlt el: Nikola Pantovic tekert 18 méterről, szabadrúgásból a léc alá (2-4).

A Békéscsaba ugyan 3-0-s vezetés után ugyan izgalmassá tette szurkolóinak az összecsapást, végül bebiztosította a győzelmet és bejutott a legjobb 16 közé.