Labdarúgás: A Dorog ellen játszik a kupában az Előre

2021. szeptember 3. 17:25 | behir

A Békéscsaba 1912 Előre a szintén másodosztályú Dorog együttesével játszhat a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában - derült ki a csütörtöki sorsoláson. A legjobb 32 közé jutásért zajló mérkőzéseket szeptember 18-án és 19-én játsszák.

Az  NB I-es és a másodosztályú csapatok - így a csabaiak és a dorogiak - is ebben a fordulóban kapcsolódnak be a küzdelmekbe - írja az mlsz.hu. A 3. fordulóban csatlakozók közül az előbbiek kiemeltként kaptak ellenfelet, vagyis két élvonalbeli gárda a 3. körben nem játszhat egymás ellen, de két másodosztályú összekerülhetett.

A Békéscsaba és a Dorog már találkozott ebben a szezonban, a két együttes bajnoki összecsapását a Komárom-Esztergom megyei gárda nyerte úgy, hogy 85 percet emberelőnyben játszott.

A 32 legjobb együttes közé jutás ezúttal is egy mérkőzésen dől el, az alacsonyabb osztályú együttes a pályaválasztó, azonos osztálybeli ellenfeleknél a korábban kevesebb hazai mérkőzésen szereplő csapat játszhat otthon, ha ez a szám megegyezik, akkor az elsőként kihúzott csapat lesz a pályaválasztó.

A MOL MAGYAR KUPA 3. FORDULÓJÁNAK PÁROSÍTÁSAI:

FC Ajka–Gyirmót FC Győr
Vác FC–ZTE FC
DEAC–Kisvárda Master Good
Sényő-Carnifex FC–MTK Budapest
Komárom VSE–Mezőkövesd Zsóry FC
VLS Veszprém–DVSC
Tiszakécskei LC–Újpest FC
BFC Siófok–Puskás Akadémia FC
SC Sopron–MOL Fehérvár FC
FC Hatvan–Ferencvárosi TC
Nyíregyháza Spartacus FC–Budapest Honvéd
UFC Gyömrő–Paksi FC
Bonyhád VLC–PMFC
FC Dabas–Szombathelyi Haladás
Jászberényi FC–Balassagyarmati VSE
DVTK–Szentlőrinc
Budaörs–Vasas FC
Pápai Perutz FC–Budafoki MTE
Monor–Aqvital FC Csákvár
BTE Felsőzsolca–Kecskeméti TE HUFBAU
Zalaszentgróti VFC–III. ker. TVE
Kolorcity Kazincbarcika SC–Szolnoki MÁV FC
Békéscsaba 1912 Előre–Dorogi FC
Kelen SC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia
Ceglédi VSE–Kaposvári Rákóczi FC
Silver Tüzép-Karancslapujtő KSE–FC Nagykanizsa
Sárosd NKSC–ESMTK
Szegedi VSE–Csepel FC
Credobus Mosonmagyaróvár–WKW ETO FC Győr
Technoroll Teskánd KSE–VSK Tököl
BVSC-Zugló–Iváncsa KSE
Tatabányai SC–Soroksár SC

További programok »

FEL