Labdarúgás: Hatpontos rangadót bukott a Csaba Tiszakécskén

2022. november 27. 17:20 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 2-0-ra kikapott a Tiszakécskei LC otthonában a labdarúgó NB II 18. fordulójában, így maradt a kieső, 18. helyen és ötpontos hátrányba került legyőzőjével szemben.

TISZAKÉCSKEI LC–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–0 (1–0)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 200 néző, Vezette: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Csáki R., Végső, Farkas N. – Vachtler (Winkler, 75.), Kiss N. (Lovas A., 90.), Szekér (Pongrácz, 46.), Geiger (Gyurján, 75.) – Zamostny, Horváth Z. (Máté Zs., 75.) Vezetőedző: Klausz László
BÉKÉSCSABA: Krnács – Bora, Farkas M., Fazekas L. (Máris, 65.), Puskás G. (Hodonicki, 86.) – Zvara (Lukács R., 77.), Kitl, Horváth P., Mikló – Ilyés (Hamed, 46.), Czékus (Talpalló, 77.) Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerzők: Horváth Z. (6.), Geiger N. (46.)

A csabaiak úgy léptek pályára alsóházi riválisuk otthonában, hogy egy győzelemmel hosszú idő után elléptek volna a kieső helyekről. Ehhez képest rosszul kezdődött a mérkőzés Brlázs Gábor együttesének: a 6. percben Horváth Zoltán 6 méterről egy lecsorgó labdát bombázott a léc alá (1-0). A lilák a 29. percben egyenlíthettek volna, de a baloldali beadásra érkező Czékus Ádám a felső kapufát találta el, így a szünetre maradt az egygólos hazai előny.

Az elsőhöz hasonlóan a második játékrész sem kezdődött jól csabai szempontból: a 46. percben Farkas Norbert beadása után Geiger Norbert lőtt a békéscsabai kapuba (2-0). Ezzel gyakorlatilag el is dőlt az összecsapás: a vendégek ugyan cserékkel frissítetek, de a folytatásban a szépítés sem sikerült.

A Tiszakécske 2-0-s győzelmével fellépett a 14. helyre, míg a Békéscsaba maradt a 18. pozícióban. Brlázs Gábor csapata egy hét múlva, december 4-én az FC Ajkát fogadja a Kórház utcai stadionban.