Labdarúgás: Három nyeretlen bajnoki után újra nyert az Előre

2018. április 1. 18:59 | behir.hu

A Kisvárda elleni hazai döntetlent követően Siófokra látogatott a Békéscsaba 1912 Előre együttese. A labdarúgó NB II 28. fordulójában az esélyesebbnek számító viharsarkiak szoros meccsen hozták a 2-1-es győzelmet.

A lilák az első félidő hajrájában, már a hosszabbítás pillanataiban a szezonban hetedik bajnoki gólját jegyző Urbin Péter révén szereztek vezetést, így előnnyel mehettek pihenőre (0-1). A második játékrészt kiválóan kezdte a Balaton-parti gárda, a 46. percben Gál Mátyás góljával jött az egyenlítés (1-1). Nem sokáig volt döntetlen az állás: az 55. percben Gránicz Patrik távoli lövése megpattant és a hazai kapuban kötött ki (1-2). A 70. percben újra egalizálhatott volna a Siófok, de a megítélt büntető kimaradt. A hátralévő időben nem változott az eredmény, így az Előre begyűjtötte a három bajnoki pontot.

A csabaiak három nyeretlen bajnoki mérkőzésből álló sorozatot szakítottak meg ezzel a győzelemmel és maradtak az 5. helyen, A lilák legközelebb szerdán, a Balmazújváros elleni Magyar Kupa-visszavágón lépnek pályára, a bajnokságot pedig egy hét múlva a Csákvár ellen folytatják.