Labdarúgás: Győzelemmel zárta a szezont a Csaba

2017. június 5. 11:04 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre Gyulán zárta a 2016-2017-es szezont. A lila-fehérek 4-1-re nyertek a Szeged 2011-Grosics Akadémia ellen és sikerrel búcsúztak a szurkolóktól.

Nagy meleg és szépszámú közönség várta a csapatokat a Grosics Akadémia stadionjában. A csabai drukkerek egy része a pálya mögött biztatta a csapatot, lila-fehér füsttel és élő képpel köszöntötték a játékosokat. Az első helyzet a 7. percben Szalai Dániel révén a csabaiaké volt. A lila-fehérek mezőnyfölényben voltak, de gólt csak két büntetőből szereztek. A 21. percben Viczián került a földre egy ütközés után a hazaiak tizenhatosán belül, a büntetőt Birtalan biztosan értékesítette (0-1). Két perccel később újra a büntetőpontra mutatott Zierkelbach Péter játékvezető, amikor Grániczot buktatták a tizenhatoson belül. Ehhez a tizenegyeshez Urbin Péter állt oda, aki magabiztosan lőtt a szegedi kapuba (0-2). A változatosság kedvéért a fiatalokat szerepeltető szegediek is büntetőből szépítettek. A 32. percben Baloghot rántotta le Szalai, Germán pedig szintén berúgta a 11-est (1-2). A különbség azonban pár perc múlva újra kettőre nőtt Birtalan szenzációs labdájával Urbin lépett ki a védők közül, és higgadtan gurított a bal alsó sarokba (1-3).

Fordulás után nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, de kevés igazi lehetőséget jegyezhettünk fel. A lila-fehérek okosan őrizték az első félidőben megszerzett előnyüket. A játékrész közepén egy kicsit megpezsdült a találkozó, de hazai oldalon Balogh és Zabari, míg a vendégeknél Nagy István hibázta el a helyzetét. Boér Gábor gondolt a búcsúzókra is, Bagi István és Juhász György is beszállt a meccsbe. A hajrában úgy tűnt, hogy már mindenki a lefújást várja, de a csabaiak mégis megrázták magukat! Már a hosszabbítás pillanataiban Birtalan rabonával indította Nagy Istvánt a bal oldalon, a középpályás centerezését pedig Bagi értékesítette, kialakítva a 4-1-es végeredményt.

A csabai fiúk összességében megérdemelt sikert arattak és egy hullámzó szezon végén az 5. helyen értek célba. A Szeged 2011-Békéscsaba 1912 Előre találkozót kedden 21 órától teljes egészében láthatják a 7.Tv műsorán.