Labdarúgás: Egy pontot szerzett a Békéscsaba a remeklő Haladással szemben

2022. február 13. 17:01 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 1-1-es döntetlent játszott a 4. helyen álló Szombathelyi Haladással a labdarúgó Merkantil Bank Liga 23. fordulójában.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE-SZOMBATHELYI HALADÁS 1-1 (1-0)
Békéscsaba, 580 néző. Vezette: Radványi Ádám (Kovács Gábor, Sinkovicz Dániel)
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Puskás G., Farkas M., Bora, Bor – Horváth P. (Váradi a szünetben), Sipos, Király P. (Gránicz 75.), Varga Sz. (Paudits 67.) – Lukács R. (Ilyés 80.), Pantovic (Máris 80.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
HALADÁS: Rózsa – Kállai K., Guzmics, Németh M., Bosnjak – Kiss B., Holdampf, Szekér Á. (Horváth R. 84.), Doktorics (Devecseri a szünetben) – Lencse, Tóth Milán (Tóth-Gábor a szünetben). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerzők: Lukács R. (14.) ill. Lencse (54.)
Kiállítva: Farkas M. (második sárga lap után, 82.)

A Békéscsaba az egy héttel ezelőtti, Tiszakécske elleni vereséget követően a kupában javított és bravúrt végre hajtva a nyolc közé jutott! Ennek megfelelően lendületesen kezdett a hazai csapat: a 100. békéscsabai bajnokiját játszó Nikola Pantovic szöglete után a 14. percben Lukács Raymond fejesből szerzett vezetést (1-0). A támadó sorozatban hetedik összecsapásán talált a kapuba az NB II-ben! A találkozót 4. helyről váró Haladás ugyan többet birtokolta labdát, de a csabaiak jól védekeztek és olykor egy-egy ellenakciót is elindítottak. Radványi Ádám játékvezető nem spórolt a sárga lapokkal, néha talán túl szigorú is volt, az első félidőben a hazaiak három, a vendégek két sárga kártyát gyűjtöttek be.

A félidőben kettőt is cserél a Haladás mestere: Tóth-Gábor Kristóf a kispadról beszállva, míg Bosnjak Predrag a bal oldalon feljebb lépve hozott javulást a vendégek játékába. Az 54. percben az egyenlítés is összejött: a télen Szombathelyre igazoló Lencse László közelről talált a csabai kapuba (1-1). A vasiak a győzelemért hajtottak a folytatásban, de Schindler Szabolcs is úgy cserélt, hogy nem adta fel a győzelem esélyét, volt veszély a hazai megindulásokban. A Haladás kétszer volt igazán közel a győztes gólhoz: a 72. percben Tóth-Gábor 16 méterről tekert a bal oldali kapufára, öt perccel később pedig Lencse nem tudta közelről a kapuba passzolni a labdát. Az utolsó percekre tíz főre fogyatkozott a csabai csapat, ráadásul két középső védő hiányzik majd az Előréből a következő fordulóban, hiszen nemcsak a kiállított Farkas Márkra, hanem az ötödik sárgáját begyújtő Bora Györgyre sem számíthat a szakmai stáb.

Schindler Szabolcs gárdája hősiesen harcolt és rászolgált legalább az egy pontra az élmezőnybe tartozó szombathelyiekkel szemben. A lilák legközelebb a közvetlen rivális Szentlőrinc otthonában lépnek pályára.

A Békéscsaba-Haladás mérkőzés összefoglalóját hétfőn a 20.20-tól startoló Kezdőkör című magazinban láthatják, míg a teljes mérkőzés kedden 21 órától mutatjuk meg a 7.Tv-n!

A mérkőzés visszanézhető itt:

MESTERMÉRLEG

Schindler Szabolcs: Jól felkészültünk a Haladásból. Tudtuk, hogy erősek, tele vannak NB I-es játékossal, teljesen más célokért küzdenek az NB II-ben, mint mi. Az első félidben szervezetten játszottunk, szép gólt szereztünk. Szünet után kicsit mélyebben védekeztünk, de akár mi is nyerhettünk volna. Büszke vagyok a csapatomra, mert bebizonyította, hogy van tartása.

Németh Szabolcs: Itt hagytunk két pontot, bár a mérkőzés második felében rengeteg helyzetet hagytunk ki. Egy kicsit csalódott vagyok az eredmény miatt, főleg úgy, hogy az ellenfélnél volt egy kiállítás, de ezt nem tudtuk kihasználni.