Labdarúgás: Emberelőnyben is csak a hajrában mentett pontot a Csaba

2022. november 6. 16:31 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre vezetett, majd 1-1-es állásnál emberelőnybe került, azonban csak a 92. percben szerzett góllal alakította ki a 2-2-es végeredményt a Szombathelyi Haladás ellen a labdarúgó Merkantil Bank Liga 15. fordulójában.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–2 (1–1)
Békéscsaba, 720 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Horváth Róbert, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Puskás G. (Lukács R., 57.) Albert I. (Fazekas L., 23.) Bora (Váradi, 73.), Szalai D. – Horváth P., Farkas M., Kitl M., Talpalló (Czékus, 57.) – Hamed, Máris (Mikló, 73.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csató M., Németh M., Bosnjak – Csilus T., Derekas – Csernik (Hursán, 86.), Rácz B. (Tóth I., 88.), Doktorics (Nyíri, 46.) – Molnár R. (Borvető, 46.). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerzők: Farkas M. (4.), Hamed (90+2.), ill. Rácz B. (42., 47. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Simut (45.)

A csabaiak ugyan a Nyíregyháza elleni 4-3-as sikerrel elmozdultak az utolsó helyről, de Győrben 4-1-es vereséget szenvedtek, így a 18. pozícióból várták az összecsapást. Brlázs Gábor félig kicserélte csapatát, Lukács ezúttal csak a kispadon kezdett, Bukrán helyett pedig Krnács Richárd védett. A Haladás legutóbbi öt mérkőzéséből négyet megnyert és a Kórház utcába is győzelmi esélyekkel érkezett.

Ennek ellenére a Békéscsaba kezdett szenzációsan: Horváth Péter bal oldali szöglete után Farkas Márk érkezett üresen az ötösön és be is pofozta a labdát a kapuba (1-0). A Haladás lassan ébredezett, helyzetet nem nagyon tudott kidolgozni, a hazaiak pedig veszélyes ellentámadásokat indítottak, a legnagyobb lehetőség a 34. percben Hamed előtt adódott, Verpecznek bravúrral kellett védenie. A szombathelyiek szinte váratlanul egyenlítettek a félidő hajrájában: Csernik szolgálta ki Rácz Barnabást, aki a tizenhatoson belülre érve jobbal a kapu bal oldalába vágta a labdát (1-1). Mégis a csabaiak várhatták bizakodva a második félidőt, miután Lucas Simut megkapta a második sárga lapját, majd kiállították.

Az első félidő végén tíz emberre fogyatkozott a Haladás (Fotó: Such Tamás)

A fordulást követően a Csaba ragadt az öltözőben: egy gyors vendég akció végén Nyíri Vince harcolt ki tizenegyest Szalai Dániellel szemben, Rácz pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt, csapata pedig megfordította az állást (1-2). Ahelyett, hogy a hazaiak emberelőnyben az egyenlítésért rohamoztak volna, a Haladás állt közelebb a harmadik gólhoz, Csernik Kornél volt különösen elemében, Krnácsnak kétszer kellett védenie, egy alkalommal pedig a felső léc hárított. A házigazda lassan, körülményesen játszott, szinte helyzetet sem tudott kidolgozni, a legnagyobb lehetőség Kitl Miklós átlövése volt, Verpecz azonban kitolta a labdát a léc alól a 66. percben. Amikor úgy tűnt, hogy a szombathelyiek elviszik a három pontot, a 92. percben jött egy jó Szalai-beadás a jobb oldalról, Mikló lövését még védte a kapus, Lukács lekészítése után azonban Hamed Yasin már eredményes volt (2-2). A végén még egy lehetősége akadt a vendégeknek, de Borvető Áron pár centivel lemaradt Derekas centerezéséről, így maradt a döntetlen.

A Békéscsaba ezzel a döntetlennel maradt a kieső zónában, jövő héten pedig kétszer is pályára lép: szerdán Siófokra utazik, vasárnap pedig a Soroksár érkezik a Kórház utcába.

A Békéscsaba-Haladás mérkőzés összefoglalóját a hétfőn 20.20-tól startoló Kezdőkörben láthatják, majd 21 órától teljes egészében is megmutatjuk az összecsapást a 7.Tv-n!