Labdarúgás: Egy gyirmóti gól mellé három piros lap is jutott

2018. november 25. 20:03 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 1-0-ra kikapott a Gyirmót FC Győrtől a labdarúgó Merkantil Bank Liga 18. fordulójában.

A liláknak rosszul kezdődött a találkozó: a bajnoki éllovas Marek Strestik távoli lövésével már a 3. percben megszerezte csapatának a vezetést (0-1). A Csaba gyorsan felébredt, a 7. percben már Urbin került helyzetbe, de Rusák könnyedén védett. Ezt követően Szatmári István került a főszerepbe: a 11. és a 17. percben is ígéretes helyzetben lőtt a kapu mellé. A támadó a legnagyobb lehetőséget a 31. percben hibázta el: ekkor egy az egyben állt a kapussal szemben és Rusák bravúrral védett. A félidő hajrájában már nem volt nagyobb csabai helyzet, de a hazaiak uralták a játékot.

A második játékrészt Hursán György kapufája vezette fel az 50. percben, így ekkor is elmaradt az egyenlítés. Az 55. és az 57. percben pedig a vendégek duplázhatták volna meg az előnyüket. Bognár Tamás játékvezető már eddig is osztogatta a sárga lapos figyelmeztetéseket - végül tizenkettőig jutott (!) - azonban ezután már a pirosak is előkerültek. A 65. percben Szarka Ákos már másodszor kapott lapot, így a vendégek csatára volt az első búcsúzó. Az emberelőnyben játszó csabaiaknak a legnagyobb egyenlítési lehetősége egy szabadrúgás volt a 84. percben: Szatmári 17 méteres próbálkozását Rusák védte.

Bognár Tamás játékvezető számolatlanul osztotta a lapokat (Fotó: Milyó Pál)

A hajrában "kártyapartit" rendezett Bognár játékvezető: Hursán Györgyöt második sárgával, Viczián Ádámot pedig egy szigorú piros lappal küldte le a pályáról. A hosszabbításban a Gyirmót másodszor is betalálhatott volna, de az eredmény már nem változott.

A Gyirmót 1-0-ra győzött és továbbra is éllovas, míg a Békéscsaba tizedik hazai találkozóján elveszítette veretlenségét a Kórház utcában és a 4. helyen áll.

A találkozó összefoglalóját a hétfőn 20.20-tól startoló Kezdőkörben láthatják, míg a teljes mérkőzést kedden 21 órától mutatjuk meg a 7.Tv-n!