Labdarúgás: A Békéscsaba a szünet után kiütötte a Kazincbarcikát - galériával

2022. augusztus 7. 21:16 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre idei első hazai meccsén hátrányból fordítva, 6-1-re kiütötte a második félidő nagy részét emberhátrányban játszó újonc Kazincbarcikát a labdarúgó Merkantil Bank Liga 2. fordulójában, vasárnap este.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 6–1 (1–1)
Békéscsaba, 1340 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás, Albert, Fazekas L., Mikló – Horváth P. (Farkas M., 87.), Zvara, Kitl M. (Varga T., 87.), Talpalló (Czékus, 61.) – Máris (Hamed, 69.), Lukács R. (Váradi, 69.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
KAZINCBARCIKA: Megyeri II G. – Szemere, Ur, Szekszárdi, Süttő – Székely D. (Kálnoki-Kis Zs., 64.), Pálinkás (Laczkó, 64.), Nagy J. (Sztankó, 73.), Heil, Csatári (Rédling, 77.) – Kurdics (Ádám, 64.). Vezetőedző: Varga Attila
Gólszerzők: Lukács R. (26., 11-esből), Kitl M. (54.), Váradi (74., 84.), Horváth P. (81., 11-esből), Czékus (90+2.), ill. Heil (25.).
Kiállítva: Heil (51.).

Brlázs Gábor együtteséből többen is hiányoztak sérülés miatt, két új igazolás, Szalai Dániel és Fülöp István bemutatkozására még várniuk kell a lilák szurkolóinak, de Bora György sem állhatott a vezetőedző rendelkezésére, így Albert István és Fazekas Lóránt alkotta a védelem közepét, ami viszont pozitív, hogy Horváth Péter visszatérhetett a kezdőbe. A frissen feljutó Kazincbarcika 2-0-s győzelemmel indította az NB II-es szezont, így az önbizalommal nem lehetett gond a borsodiaknál.

Szinte említésre méltó esemény nélkül telt el az első félidő fele, majd a vendégek rögtön az első helyzetüket gólra váltották: Nagy János hosszú átadása után Heil Valter mintegy 6 méterről fejelt a jobb alsó sarokba (0-1). A csabaiak azonban gyorsan reagáltak: a középkezdést követően Fazekas ívelt előre, Máris lépett ki, Megyeri Gábor azonban buktatta a nagy helyzetben lévő támadót. A kapus megúszta egy sárga lappal, de a megítélt büntetőből Lukács Raymond egyenlíteni tudott (1-1). Új erőre kapott a Csaba, a 30. percben Lukács, négy perccel később pedig Máris rontott nagy helyzetben, így  a hazaiak akár már a félidőben is vezethettek volna.

Lukács Raymond idén is elkezdte a gólgyártást (Fotó: Such Tamás)

A fordulást követően nagy bajba került a Kazincbarcika, miután az 51. percben Heil Valter buktatta Zvarát, a játékvezető pedig jogosan mutatta fel a vendégek gólszerzőjének a második sárga lapot. Az emberelőnyt villámgyorsan gólra váltotta az Előre: a megítélt szabadrúgást Kitl Miklós 18 méterről ballal lőtte a kapuba úgy, hogy a labda a léc segítségével jutott a hálóba (2-1). A vendégek emberhátrányban szétestek, míg a Békéscsaba parádés második félidőt produkált és kiütötte ellenfelét! A 74. percben a frissen, öt perccel korábban beállt Váradi Ádám egy szögletet követően éles szögből volt eredményes, megszerezve első NB II-es gólját (3-1). A 81. percben ismét büntetőhöz jutott az Előre: a szintén csereként beszálló Hamed jobb oldali beadását követően Rédling kezezett, ezúttal pedig Horváth Péter volt az ítéletvégrehajtó, aki a jobb alsó sarokba gurított (4-1). Három perccel később ismét Hamed volt akcióban, most a bal oldalon, pontosan középre lőtt labdájára Váradi Ádám érkezett, aki duplázni is tudott (5-1). A hajrában Hamed rontott el egy nagy ziccert, miután ahelyett, hogy Czékussal rúgatott volna egy gólt, egyedül fejezte be az akciót, a kapus bravúrral védett. De még így sem volt vége: a hosszabbításban a nagy kedvvel játszó Hamed gyorsan javított, az egy hete igazolt Czékus Ádám pedig hat méterről helyezett a jobb alsó sarokba és beállította a 6-1-es végeredményt!

A Békéscsaba javított a Pécs elleni vereséget követően és megszerezte idei első győzelmét. Brlázs Gábor együttese egy hét múlva az egyetlen 100 százalékos csapat, az élvonalból tavasszal kieső Gyirmót FC Győr otthonába utazik.