A szociális munka napját ünnepelték hétfőn, Békéscsabán. A város vezetői a Csabagyöngye Kulturális Központban adták át a Kiváló Szociális Munkáért kitüntetéseket is.
Az ArtMan egyesület „Beszélj rólam!” című táncszínházi előadása szórakoztatta a szociális munkásokat és az ágazatban dolgozókat a tiszteletükre rendezett ünnepségen. Békéscsaba polgármestere az eseményen úgy fogalmazott: szociális szakembernek lenni nemes hivatás.
– Azon empatikus odafigyelő, gondoskodó személyiségű emberek hivatása, akik képesek előítéletmentesen segíteni a hozzájuk segítségért forduló embereknek. Őszintén hiszem, hogy el kell ismernünk az szociális munkások sokszor erőn felüli tevékenységét – hangoztatta Szarvas Péter.
2000-ben a városi közgyűlés létrehozta a Kiváló Szociális Munkáért kitüntetést, melyet azóta minden évben odaítélnek egy olyan személynek és közösségnek, aki és amely Békéscsabán a rászorulók segítésében kiemelkedő teljesítményt nyújt.
Az előző évekhez hasonlóan idén is két elismerés talált gazdára az ünnepségen. Csatári Istvánné klubvezetőt, mentálhigiénés munkatársat, valamint a Béthel Alapítvány közhasznú szervezet kollektíváját díjazták az eseményen.
A Béthel Alapítvány 1994-ben kezdte meg működését, és a szociális hátrányok kezelését tűzte ki célul.
– Mi azt szerettük volna, hogyha az intézményünk egy olyan küldetést teljesít, hogy aki fáradt, de még nem pszichiátriai beteg, az is kapjon valamilyen lehetőséget. Tehát megelőzési célzatú ellátásra gondoltunk – emelte ki dr. Dávid Sándor az alapítvány kuratóriumi elnöke.
A rendezvény részeként Krajcsovszki Tamás „Kapcsolat” című kiállítását is megtekinthették az érdeklődők.
– Tamás úgy érzi és úgy gondolja magáról, hogy lételeme és legfontosabb kifejezőeszköze a festés. Boldog és kiegyensúlyozott, ha festhet hiszen így mutatja meg és így mutathatja be mit is gondol a világról – tolmácsolta Herczeg Tamás a festő gondolatait.
Az ünnepségen elhangzott, hogy Békéscsaba városvezetésének és közgyűlésének célja, hogy támogassa a szociális ágazatban dolgozókat, visszaadják a szakma rangját valamint az, hogy biztosítsák a szakmai megújulás lehetőségeit.