Kosárlabda: Tizenöt pontos hátrányból fordítva jutott tovább a Csaba

2021. november 21. 20:41 | Kovács Dávid

Az NB II-es Békéscsabai KK tizenegy triplát szerezve, nyolc ponttal legyőzte az esélyesebb, NB I/B-s Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársulit a Hepp Kupa 3. fordulójában vasárnap este.

Békéscsabai KK - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 81-73 (16-19,15-20,26-15,24-19)

BÉKÉSCSABA: Kovács J. 5/3, Vágvölgyi 16/3, Szarvas 24/21, Perák 12, Molisevic 12. Csere: Salamon 8/6, Farkas 2, Czifrák 2, Vas. Vezetőedző: Jancsika Árpád.
VÁSÁRHELY: Bálint 20/6, Pavlovic 8, Borbáth 2, Varga Á. 15/3, Burko 10. Csere: Kovacevic 5, Pavlovic 8, Bodócsi, Varga Z. 12/9, Vejinovic 1. Edzőpáros: Szablics Péter és Utasi Gábor.

Az alacsonyabb osztályú csapatok számára kiírt, második számú hazai kupasorozat 2. fordulójában már bemutatkozott mindkét csapat: a Békéscsaba az NB I/B-s Békést verte tíz ponttal, míg a vásárhelyiek fölényesen nyertek a csabaiak második számú csapata ellen.

A mérkőzést az esélyesebb vendégek kezdték jobban, Vladan Kovecevic kosara után először a hazaiak kértek időt (11-14). Az első negyed hajrájában ugyan Szarvas Péter második triplája után ugyan egyenlített a Békéscsaba, de Bálint Erik gyorsan válaszolt, így a Csongrád-Csanád megyeiek zárták előnnyel az első tíz percet (16-19).

A második negyed elején hiába jött gyorsan két hazai hárompontos, a vendégek egy 9-0-s sorozatot produkáltak, Jancsika Árpád pedig újra magához rendelte játékosait (22-31). A házigazda próbált zárkózni, de a Vásárhelyi Kosársuli magasabb játékosai révén számos támadó lepattanót begyűjtve a szünetig tartotta magabiztos előnyét (31-39).

A harmadik negyed elején is a vendégek nyitottak jobban, a vendégek frissen igazolt 210 centis centere, Semin Burko duplája után alakult ki a csapatok közötti legnagyobb különbség (31-46). A hazai vezetőedző időkérése után azonban óriási zárkózásba kezdett csapata: a feljavuló védekezés mellett Szarvas Péter és Vágvölgyi Ákos vezetésével, egy 14-0-s rohammal percek alatt szorossá tette a meccs állását (45-46). Sőt, Perák Denis kosara után újra a Békéscsaba állt jobban (50-49). A hazai együttes tizenegy ponttal nyerte ezt a szakaszt és előnnyel várta az utolsó tíz percet (57-54).

A Békéscsaba játékosai a hajrában is extázisban játszottak, egymást segítve keményen védekeztek, öt perccel a vége előtt már nyolc ponttal álltak jobban (67-59). A vendégek Bálint Erik és Varga Ákos révén próbáltak zárkózni, de a házigazda csapatként is jobban teljesített és több jó egyéni teljesítményt vonultatott fel. Az utolsó előtti percben Salamon Tamás a tizenegyedik hazai hárompontossal végleg eldöntötte a mérkőzést (77-69).

Az NB II-es Békéscsaba végül 81-73-as győzelmet aratott az NB I/B-s Vásárhelyi Kosársuli ellen és bejutott a Hepp Kupa legjobb 16 csapata közé. Ebben a sorozatban csak februárban jön a folytatás, Jancsika Árpád csapatára a következő hetekben már kemény bajnoki mérkőzések várnak, az alapszakasz elsőségért vívott csatában.

A mérkőzés összefoglalóját megmutatjuk a hétfőn 20.20-tól startoló Kezdőkörben, a találkozót teljes egészében, felvételről kedden 21 órától is láthatják a 7.Tv-n.