Kosárlabda: Három pontos csabai vereség a négyes döntő nyitómérkőzésén

2023. június 16. 20:20 | Papp Ádám Sándor

A PTE PEAC együttese ellen kezdődött meg a Békéscsabai Kosárlabda Klub számára a hétvégi NB II-es négyes döntő, melyet Budapesten, a Ludovika Arénában rendeznek. A torna végső győztese kezdheti meg a következő idényt az NB I/B Zöld csoportjában.

A torna nyitómérkőzése nagy izgalmakat hozott a kilátogató szurkolók számára. A Pécs és a Békéscsaba összecsapásának első tíz percében fej-fej mellett haladtak a csapatok, olyannyira, hogy a feleket egy pont választotta el a negyed végén (27:28). A második játékrészben is maradt a szoros küzdelem a felek között. A csapatok kétpontos csabai előnynél mentek a nagyszünetre (45:47).

A pécsi csapat a fordulást követően nagy rohamot indított, a békéscsabai pontok azonban elmaradtak. A Pécs a harmadik negyed végén 68:60-ra vezetett. A Békéscsaba mindent megtett annak érdekében, hogy lefaragja hátrányát, amely meg is történt, azonban nem sikerült az egyenlítés; Gura Norbert az utolsó másodpercben rontott el egy három pontos kísérletet. A pécsiek végül 86:83-as győzelmet arattak a torna első összecsapásán.

A Békéscsaba legközelebb szombaton, 17 óra 30 perctől lép pályára a Final Fournak otthont adó Honvéd Ludovika SE együttese ellen.