„Jó ez a kis eső! Kell a földnek, kell a szőlőnek” – mondta felvezetőjében (amikor épp a program kezdetén kint elkezdett szakadni) Rakonczás Szilvia, a könyvtár igazgatója, aki egyben a rendezvény házigazdája is volt.
„A szőlőtermelés és a sajtolás művészete emelte ki az emberiséget a durvaság állapotából, s vezette a civilizációhoz, és még ma is civilizáltabbaknak számítanak, vagy legalábbis számítják magukat a szőlőtermelő népek, mint a bortalanok. Mert azt jelenti, hogy a civilizáció nem értelem és szépen tagolt józanság kérdése, hanem ellenkezőleg, a lelkesedéshez van köze, a mámorhoz és az üdített érzéshez” – idézte köszöntőjében Thomas Mannt Varga Tamás.
Békéscsaba alpolgármestere hozzátette, lelkesedésből, mámorból, üdített érzésből sajnos nem sok jutott az elmúlt másfél évben. Többek között nagyon sokan depresszióba estek, nem tudták kezelni ezt a soha nem tapasztalt élethelyzetet. Ellenben dr. Sicz György nem esett depresszióba, hanem az írást, az alkotást választotta.
Még mielőtt dr. Kereskényi Miklós lektor, címzetes igazgató, tudományos kutató és dr. Sicz György, a könyv szerzője bemutatta volna a munkát. Kereskényi felköszöntötte a szerzőt, aki vasárnap lesz épp 80 esztendős.
„Meg kell élni” – fűzte hozzá dr. Sicz György.
A program folyamán a kötetből Tomanek Gábor, a Békéscsabai Jókai Színház színművésze olvasott fel néhány etapot.