Kick-box világkupán álltak helyt a viharsarkiak Jesolo-ban

2024. március 30. 18:46 | behir.hu

A Békés Megyei Harcművész Szövetség klubjai közül többen részt vettek a versenyben, annál is inkább, mert ez a verseny egyben válogató versenynek számít a budapesti utánpótlás kick-box világbajnokságra és a novemberi, athéni felnőtt Európa-bajnokságra.

A kick - box versenynaptárának „nagyágyúi” közé tartoznak az úgynevezett világkupák, amelyek legalább három naposak és megmozgatják a kick-box nemzetközi világának legnagyobb részét – írja a behir.hu-hoz eljuttatott közleményében a Békés Megyei Harcművész Szövetség. A korábbi évekkel ellentétben az idei versenynaptárban nem találni olyan nagy hagyományokkal rendelkező versenyeket, mint az írországi, dublini Irish Opent vagy pedig az Innsbruckban megrendezett Ausztria Classic világkupát, ezért is hiánypótló az a világkupa, amelyet most Olaszországban, Jesolo-ban rendeztek meg.

Az érdeklődést a számok is mutatták, hiszen a Világkupán 43 ország 286 csapatának 1497 versenyzője 2392 nevezéssel indult el. A Világkupa mellett megrendezték a kezdők számára kiírt Italian Open-t is, amelyen 23 ország 88 csapatának 291 versenyzője 388 nevezéssel szállt csatába. A rendezéssel meg lehettek elégedve a klubok, hiszen az olaszok nagyon rutinos, tapasztalt rendezőnek számítanak. A bíráskodás vegyes volt, hiszen a hazaiak bírói nagy számban bíráskodtak, s nem egy olasz bíró még rutintalannak számított.

A Békés Megyei Harcművész Szövetség klubjai közül többen részt vettek a versenyben, annál is inkább, mert ez a verseny egyben válogató versenynek számít a budapesti utánpótlás kick-box világbajnokságra és a novemberi, athéni felnőtt Európa-bajnokságra. A vármegye versenyzői eredményesen szerepeltek, a point-fighting kategóriában például a Békéscsabai JALTE - Debreczeni team az ötödik helyen végzett, formagyakorlat szabályrendszerben nagyon eredményesen szerepeltek a Contact KTHE Orosháza versenyzői az éremtáblázat élén végezve. Az éremtáblázatot nagy fölkénnyel Magyarország nyerte a rendező olaszok és Bulgária előtt. A 286 csapat közül a Contact KTHE a 6., a JALTE - Debreczeni team a 15. a Kondorosi Kick-boksz Egyesület a 36., a battonyai Barátság SE a 46. helyen végzett, ami a szövetség értékelése szerint nagyon szép eredmény. Az egyéneket kiemelve: a legeredményesebb felnőtt magyar versenyzők Békés vármegyéből kerültek ki.

Mezei Nikolett nemcsak a kick-light küzdelemben lett első, hanem a light-contactot is megnyerte,a döntőben legyőzve régi „mumusát” egy szlovén lányt. Az ifjúsági Debreczeni Frida is küszöböt lépett át a döntőbe jutásért bolgár ellenfele legyőzésével. A kondorosi Kovács Mariann a Masters kategóriában ismét három aranyéremmel és két ezüsttel térhetett haza. A formagyakorlatban a felnőttek között kiemelkedett Brezovszky Zoltán két elsőséggel. A Békés Megyei Harcművész Szövetséghez tartozó klubok összesen 19 arany 13 ezüst és 12 bronzérmet szereztek Jesolo-ban.