Kézilabda: Utolsó másodperces góllal nyert a Békés

2022. szeptember 4. 11:43 | Kovács Dávid

Az Optimum Solar-Békési FKC 25-24-re legyőzte az előző szezonban még NB I-es QHB-Eger csapatát a férfi kézilabda NB I/B 1. fordulójában.

Kiegyenlített küzdelem zajlott a találkozó első perceiben, szinte felváltva estek a gólok: Varsandán Áron góljával a 9. percben vezetett először két góllal a Békés (6-4). A megszűnő Orosházából igazolt Tóth Károly révén ugyan egyenlített az Eger, a félidő folytatása mégis a hazaiaké volt: Mezei Richárd vezetésével négy gól volt a különbség a szünetben (16-12).

A hevesiek a szünet után ugyan eltüntették hátrányuk nagy részét, de az egyenlítés nem sikerült (18-17). Kemény csatát hozott az összecsapás, mindkét csapat szeretett volna győzelemmel rajtolni, több kétperces kiállítás mellett az egri Döme Szabolcsot piros lappal végleg kiállították a játékvezetők az 57. percben (23-22). A vendégek tizenhat másodperccel a vége előtt Kurucz Máté révén egalizáltak, de a Békésnek volt válasza: Horváth László az utolsó másodpercben megnyerte a meccset csapatának.

Padla József csapata bravúros, 25-24-es győzelemmel kezdte a másodosztályú bajnokságot, melyhez Mezei Richárd 13 góllal járult hozzá, az egrieknél Kurucz volt a legeredményesebb kilenc találattal. A Békés a következő fordulóban is hazai pályán játszik, szeptember 9-én a KK Ajka csapatát fogadja.