Kézilabda Magyar Kupa: A Dunaújváros jutott a négy közé

2019. február 9. 07:59 | behir.hu

A dunaújvárosiak nyerték a tartalékos csapatok csatáját a női kézilabda Magyar Kupa negyeddöntőjében. A házigazdák a péntek esti találkozót kezdettől kontroll alatt tartva, nem érdemtelenül jutottak a sorozat legjobb négy együttese közé a Békéscsabával szemben.

A békéscsabaiaknál nem szerepelhetett a sérüléssel bajlódó Zöldi-Tóth Katalin, Aleksandra Vukajlovic és a fiatal Hős Kata, így mindössze tizenkét játékossal utaztak el a lila-fehérek a péntek esti kupatalálkozóra. A hazaiaknál két légiós, a kapus Katarina Tomasevic és az átlövő Camila Micijevic, valamint a pályafutását Békéscsabán kezdő Dombi Luca és a válogatott balszélső, Erdősi Ildikó hiányzott.

A házigazda kezdett jobban és rendre két-három góllal vezetett - írja beszámolójában a csabai klub hivatalos oldala. A Dunaújváros gyors indításokból lőtte a góljait, míg a vendégek kétszer is ziccert hibáztak indítás után. A félidő közepén is jól tartotta magát az Előre NKSE, a 20. percben 11-8 volt az állás. Öt perccel később két gólra feljöttek a lila-fehérek, ám ezután nem találtak a kapuba, míg az újvárosiak a szünetig ötször voltak eredményesek, így a félidőben 17-10-et mutatott az eredményjelző.

A fordulás után is tartotta a hét-nyolc gólos vezetést a házigazda együttes. A vendégek is próbálkoztak, de többször is kecsegtető helyzetben hibáztak. A félidő közepétől, a biztos vezetés tudatában a cserék is lehetőséget kaptak az újvárosiaknál, akik éltek is a lehetőséggel. A végén tízgólosra nőtt a házigazdák előnye.

A látottak alapján, a végig jobb teljesítményt nyújtó, hosszabb cserepaddal rendelkező Dunaújváros megérdemelten nyerte a péntek esti találkozót a több fiatalt szerepeltető lila-fehérek ellen. Az újvárosi győzelem azt jelenti, hogy a hazaiak jutottak a legjobb négy közé a Magyar Kupában.