A kupában már szorosabb volt, de a Vác most is nyert a Csaba ellen - galéria

2023. február 22. 20:57 | Kovács Dávid

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 24-22-re kikapott a Praktiker-Váctól a női kézilabda Magyar Kupa 4. fordulójában és búcsúzott a sorozattól.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE – PRAKTIKER-VÁC 22–24 (11–13)
Békéscsaba, 350 néző, Vezette: Őri, Ónodi.
BÉKÉSCSABA: Razum – Horváth G. 2, Gyimesi 2, Mayer 1, Bucsi 4, Lanistanin 4, Hajtai. Csere: Madera-Domokos, Gadányi (kapus), Termány 3, Török F., Bencsik 1, Vámosi 4 (4), Borbély 1, Kiss-Walfisch 2. Vezetőedző: Papp Bálint
VÁC: Csizmadia – Diószegi 5, Marincsák 2, Helembai 2, Kuczora 11 (4), Ferenczy, Schatzl Natalie 2. Csere: Pásztor (kapus), Kurucz, Kovalcsik, Kovács A. 2. Vezetőedző: Herbert Gábor

A csabai és a váci együttes hat nappal ezelőtt a bajnokságban találkozott egymással, akkor a Pest vármegyei gárda 35-22-re nyert, most azonban a Magyar Kupa-negyeddöntőbe jutás volt a tét. Papp Bálint gárdájából továbbra is hiányzott a kapus Szabó Dóra és két szélső Andróczki Flóra, valamint Kukely Klára is.

A vendégeknél ugyan nem volt a meccskeretben a kezdő kapus Bukovszky Anna, de helyette a korábbi csabai, Csizmadia Fanni kezdett, méghozzá jól, hetest és ziccert is védett. Rendre a Vác szerzett vezetést, de Bucsi Lili révén tartotta a lépést ellenfelével a Csaba (3-3). Ezután ugyan kettővel elléptek a vendégek, de egy 3-0-s futás után először állt jobban a házigazda (6-5). A 18. percben Termány Rita góljával már ismét a Csabának kellett egyenlítenie, majd több mint tíz percig nem szerzett akciógólt és csak Vámosi Panna hibátlan büntetőivel haladt előre (10-12). A Vác az Európa-liga menetelés miatt ugyan nem volt friss és sok hibával játszott, de a szünetre megőrizte az előnyét (11-13).

A második játékrész a Csaba kezdte jobban és Gyimesi Kitti találatával átvette a vezetést (14-13). A házigazda azonban emberelőnyben rontott, az első félidőhöz hasonlóan jöttek az eladott labdák, amelyeket ráadásul most meg is büntetett a tavalyi bajnokság 4. helyezettje (15-18). Nem adta fel a Csaba és a visszatérő Kiss-Walfisch Mercédesz révén próbált ellenfele nyomában maradni (20-22). A Vác nem remekelt, de végül a fontos védéseket bemutató Pásztor Bettina segítségével és az ismét kulcsembernek bizonyuló, 11 gólig jutó Kuczora Csenge vezérletével megőrizte az előnyét és bejutott a legjobb nyolc közé a Magyar Kupában.

Papp Bálint együttesének nincs sok ideje a szomorkodásra, hiszen a válogatott szünet előtt, szombaton az Alba Fehérvár KC otthonában lép pályára, már bajnoki mérkőzésen.

A Békéscsaba-Vác Magyar Kupa-mérkőzést csütörtökön 21 órától felvételről láthatják a 7.Tv-n!