Kézilabda: A küzdelem megvolt, a csabai pontszerzés azonban elmaradt - galéria

2022. szeptember 11. 20:44 | Kovács Dávid

Az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 28-20-ra kikapott a Praktiker-Vác együttesétől a női kézilabda NB I 2. fordulójában, vasárnap este.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE – PRAKTIKER-VÁC 20–28 (10–13)
Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
BÉKÉSCSABA: Razum – Horváth G. 1, Török F., Bucsi 1, Mayer 4, Gyimesi 2, Kukely K. 2. Csere: Szabó D. (kapus), Giricz 2, Lanistanin 4 (1), Vámosi 3 (1), Borbély, Termány 1. Vezetőedző: Papp Bálint
VÁC: Bukovszky – Diószegi 2, Ferenczy 1, Helembai 2, Kuczora 10 (3), Marincsák 5, Schatzl Natalie 2. Csere: Csizmadia (kapus), Kovalcsik, Ballai B. 4, Kovács A., Ballai A. 2, Bánfai K., Világos. Vezetőedző: Herbert Gábor
Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 6/3.

Az egy év kihagyás után élvonalba visszajutó Békéscsaba, az előző szezonban 4. helyen végző, európai kupainduló és jelentősen átalakuló Vác ellen játszotta idei első hazai mérkőzését. A találkozó előtt a klub köszöntötte a nyáron igazolt játékosokat, Marina Razum, Marija Lanistanin, Termány Rita és Horváth Gréta vehetett át egy-egy virágcsokrot.

(Fotó: Such Tamás)

Nem kezdett jól Papp Bálint csapata, a kihagyott helyzeteket és hibákat a Vác megbüntette és három góllal ellépett (2-5). A játékrész közepe a hazaiaknak sikerült jobban, összeállt a védekezés, Marina Razum védései mellett a gólok is megérkeztek, sorozatban öt találattal már a Csaba vezetett a 21. percben (7-5). Herbert Gábor, a váciak vezetőedzője időt kért, ami jót is tett együttesének, amely kihasználta az emberelőnyeit és bár nem sziporkázott, mégis hárommal ment a szünetben (10-13).

A fordulást követően is a Pest megyeiek kezdtek jobban, a hazai szakvezető már a 34. percben magához rendelte játékosait (11-17). A Békéscsaba lendületet vett és négy gólt ledolgozott a hét találatnyi hátrányból, azonban ennél többre nem futotta az erejéből (17-20). A vendégek a tízgólos Kuczora Csenge vezetésével újra megnyugtató előnyt alakítottak ki és az utolsó percekben már nem forgott veszélyben a siker.

A Vác nem remekelt, de kevesebbet hibázott és végül magabiztosan, 28-20-ra diadalmaskodott és két győzelemmel indította a szezont. A csabaiak pont nélkül állnak, két hét múlva az Alba Fehérvár ellen ismét hazai pályán jön majd a javítási lehetőség.