Utolsó másodperces védéssel nyert a Vác Békéscsabán

2024. május 15. 20:59 | Kovács Dávid

A TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE nagyot küzdött a Praktiker-Vác ellen, a végén Török Fanni egyenlíthetett volna, de végül a Duna-partiak 23–22-re nyertek a női kézilabda NB I 23. fordulójában.

TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–PRAKTIKER-VÁC 22–23 (10–9)
NB I-es kézilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 500 néző. Vezette: Horváth P., Marton B.
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Horváth G., Török F. 6, Özdemir 3 (1), Bencsik B. 2, Gyimesi 3 Kukely K. 3. Csere: Borbély 1, Román 1, Bencsik-Giricz 2, Szondi 1, Csáki. Vezetőedző: Rácz Sándor.
VÁC: Csizmadia F. – Bánfai 2, Ballai B. 6, Bordás 1, Kuczora 6 (1), Csíkos 2, Csire. Csere: Bukovszky, Győri A. (kapusok), Marincsák 4, Kovalcsik, Ballai A. 2, Kurucz, Szilágyi E.. Vezetőedző: Herbert Gábor
Kiállítások: 4, ill 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/1.

A csabaiak továbbra is a bennmaradásért küzdenek, ehhez legutóbb sem léptek közelebb, miután három góllal kikaptak az MTK otthonában, míg a váciak a DKKA elleni sikerükkel szinte be is biztosították a legjobb négyes mögötti értékes, 5. helyet a tabellán. Rácz Sándor dolgát sérülések és betegségek nehezítették meg az elmúlt napokban, Mayer és Zagar ott volt a meccskeretben, de nem lépett pályára, Román Dorina és Szondi Zsófia azonban kapott játéklehetőséget.

Mindkét csapat sok hibával kezdte a mérkőzést és ez az egész első félidőre jellemző volt. A házigazda kezdett egy picit pontosabban, Fatos Özdemir találata után két gól volt a különbség, de erre Kuczora Csenge gyorsan válaszolt (4–3). Ezt követően jött egy hétperces gólcsend, Pásztor Bettina kiválóan védett, viszont a csabai gárda is sokat rontott támadásban. Herbert Gábor a 19. percben 7–5-nél időt is kért, a vendégeken Marincsák Nikolett beállítása és a Ballai lányok segítettek (9–8). A félidő utolsó gólja Szondi Zsófiáé volt, a Duna-partiak pedig rontottak a záró akciónál, így egy találat volt a hazai előny a szünetben (10–9).

A térfélcserét követően ugyan Gyimesi Kitti szerzett először gólt, de hárommal válaszolt a Vác és a 33. percben először vezetett a találkozón (12–13). Nagy küzdelem zajlott a pályán, mindkét csapat jól védekezett, így rendesen meg kellett harcolni minden találatért. Úgy tűnt, hogy egy csabai emberelőny hoz változást, de nem úgy, ahogy lehetett várni: Csizmadia kettőt védett a váci kapuban, Csíkos pedig kétszer betalált (17–19). A lilák azonban nem adták fel, a csapatkapitány Bencsik-Giricz Laura vezetésével ismét egyenlő volt az állás (20–20). Ezt követően a kiválóan játszó Török Fanni szerzett két gólt, így a házigazda vezetett az 57. percben (22–21). A Duna-parti gárda előhúzta a hét a hat elleni játékot, ami sikeresnek bizonyult, a hazai alakulat pedig kulcshelyzetekben eladta a labdát. Az utolsó akciónál mégis megvolt az esély az egyenlítésre, azonban az addig remeklő Török lövését védte a korábbi csabai hálóőr, Csizmadia Fanni, aki így győzelmet ünnepelhetett.

A Vác 23–22-es sikeréhez Ballai Borbála és Kuczora Csenge hat-hat góllal járult hozzá. A hazai együttesben Török Fanni jutott hatig és csak egy kísérletet hibázott el, de éppen az utolsót, így Pásztor Bettina tizenhat védése nem hozott pontot a konyhára. Rácz Sándor együttese legközelebb szombaton, a sereghajtó Kozármisleny ellen lép pályára a bajnokságban és szinte kötelező begyűjtenie a két pontot a bennmaradás kiharcolásához.

A Békéscsaba–Vác találkozót csütörtökön 21 órától láthatják felvételről a 7.Tv-n!

Így látták a vezetőedzők

Rácz Sándor: A szívünket-lelkünket kitettük a pályára, védekezésben is mindent megtettünk, amit lehetett, Pásztor Betti nagyon jól védett. Fontos helyzetekben eladtunk pár labdát és kihagytunk egy-egy helyzetet, ezen múlott a pontszerzés. Az utolsó harminc másodpercben is megvolt az esélyünk, két beállóval játszottunk, de a végén kimaradtak a lövések.

Herbert Gábor: Nagyon szerettünk volna nyerni, hogy meglegyen az ötödik helyünk. Az is segíthetett a végén, hogy rajtunk talán kisebb volt a teher, mint a békéscsabai csapaton. Az első félidőben több kapus elleni párharcot veszítettünk, a szünet után azonban még jobban akartunk és változtattunk a szerkezeten is. Volt egy emberhátrány-emberelőny szituáció, amiből jól jöttünk ki, majd a hajrában a hét a hat elleni játékban szereztünk gólokat és ez is hozzájárult sikerhez.

A TABELLA ÁLLÁSA:

1. FTC 44 pont (23 mérkőzés) 2. Győr 42 (23) 3. DVSC 40 (23) 4. Mosonmagyaróvár 36 (22) 5. Vác 28 (23) 6. Budaörs 23 (24) 7. MTK 21 (23) 8. DKKA 18 (24) 9. Vasas 14 (23) 10. Alba Fehérvár 14 (23) 11. Kisvárda 13 (23) 12. Békéscsaba 11 (23) 13. NEKA 11 (23) 14. Kozármisleny 7 (23)