Sokáig vezetett a Csaba, mégis négy góllal kikapott Vácott

2023. december 30. 19:48 | Kovács Dávid

A Békéscsabai Előre NKSE hiába játszott ismét jól idegenben és volt négygólos előnyben még a 46. percben, végül 28–24-re kikapott a Váctól a női kézilabda NB I 10. fordulójában.

PRAKTIKER-VÁC–TAPPE-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 28–24 (11–11)
Női NB I-es kézilabda-mérkőzés, Vác, 550 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
VÁC: Csizmadia ‒ Such 5, Ferenczy, Kuczora 8, Tyiskov-Helembay, Marincsák 5, Csire. Csere: Bukovszky (kapus), Csíkos 4, Ballai B. 2 (2), Ballai A. 3, Kovács A., Kovalcsik 1. Vezetőedző: Herbert Gábor.
BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Lanistanin 10 (1), Aranyi 3, Gyimesi, Bencsik 2, Román 2, Szondi 1. Csere: Mayer 2, Termány, Török F. 4, Csáki. Vezetőedző: Rácz Sándor.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/2/, ill. 2/1.

A hathetes bajnoki szünet után a nemzetközi porondra készülő Vác otthonában folytatta a bajnokságot a Békéscsaba. Rácz Sándor együtteséből Giricz Laura továbbra is hiányzott, de a lilák ősszel már többször gyakorolhatták a játékot csapatkapitányuk nélkül.

A Békéscsaba szerezte az első két gólt Marija Lanistanin és Román Dorina révén, Marincsák Nikolett azonban villámgyorsan egyenlített (2–2). Kuczora Csenge találatával a 9. percben vezetett először a Vác, Rácz Sándor pedig rögtön magához is hívta játékosait (4–3). Pásztor Bettina hetest, majd ziccert is védett, hibába vezetett ismét a Csaba, a technikai hibákat kihasználva Such Nelli és Marincsák Nikolett gyors góljaival már a hazaiak jártak előrébb (8–5). Aranyi Vivien egy közel hatperces gólcsendet tört meg, majd tíz perccel a játékrész vége előtt újra döntetlen állt az eredményjelzőn (8–8). Sőt, a kispadról beszálló Török Fanni sikeres betörése után már Herbert Gábor tette le a zsűriasztalra az időkérést jelző táblát (9–10). A félidő hajrájában mindkét csapat sokat hibázott támadásban, négy percig nem született gól, majd Ballai Borbála értékesített egy büntetőt, a másik oldalon Bencsik Bojána beállóziccert rontott, így a félidőben döntetlen volt az állás (11–11).

Lanistanin-góllal indult a második félidő, majd hiába jött Marincsák kétperces kiállítása, csak egyenlő létszámnál, a 37. percben sikerült Aranyi és Mayer révén először három gólos előnyhöz jutni (12–15). A váciak dekoncentráltan kézilabdáztak, Lanistanin hetese után Herbert Gábor pedig megszakította a játékot. A vendégeket támadásban Török lendítette előre, Pásztor pedig fontos védéseket mutatott be (15–19). Megakadt a csabai támadójáték, az Európa-liga csoportkörére készülő hazaiak pedig lendületesen hozták fel a labdát és szerzett gólokat, ezért Rácz Sándornak a 46. percben időt kellett kérnie (17–19). Such Nelli újabb szélsőgóljával már négyes sorozatot produkált a Vác, a vendégek mestere pedig kihasználta a harmadik időkérését is (19–19). Egálról indult az utolsó tíz perc, majd feljavult a hazai gárda védekezése, Mayerék elbizonytalanodtak, a házigazda pedig erőtől duzzadó támadójátékkal háromra növelte az előnyét öt perccel a vége előtt (25–22). Elfogyott az erő a vendégekből, Kovalcsik Jázmin első góljával pedig az 58. percben végleg eldöntötte a két pont sorsát (27–23).

A Vác a nyolcgólos Kuczora Csenge vezetésével 28–24-re nyert és megszerezte ötödik sikerét a bajnokságban. Rácz Sándor együttesében Marija Lanistanin hiába jutott el tíz találatig, a bravúr nem jött össze, így továbbra is 12. a tabellán. A Békéscsaba január 6-án Dunaújvárosban, Magyar Kupa-mérkőzéssel nyitja a 2024-es évet.

NŐI KÉZILABDA NB I

10. FORDULÓ:

November 4. (szombat)
Győr–Fehérvár 38–22
December 30. (szombat)
FTC–NEKA 38–26, Budaörs–Vasas 28–26, MTK–Mosonmagyaróvár 35–42, Kisvárda–Debrecen 23–33, Kozármisleny–Dunaújváros 26–32, Vác–Békéscsaba 28–24

A TABELLA ÁLLÁSA:

1. Mosonmagyaróvár 22 (12 mérkőzés) 2. FTC 20 (10) 3. Győr 18 pont (11) 4. DVSC 18 (10) 5. Vác 10 (11) 6. Vasas 10 (11) 7. Budaörs 9 (11) 8. DKKA 8 (10) 9. Alba Fehérvár 7 (10) 10. Kisvárda 7 (10) 11. MTK 5 (10) 12. Békéscsaba 5 (10) 13. NEKA 4 (10) 14. Kozármisleny 3 (10)